Menetluse pikkuse taga on põhjalikkus

Meditsiiniseadmele soodustuse andmise menetluse aeg peab olema piisav, et võimaldada nii haigekassal kui ka erialaseltsil läbi viia põhjalik analüüs seadmete hüvitamise põhjendatuse kohta.

Menetluse jooksul hinnatakse iga seadet põhjalikult, kinnitab haigekassa peaspetsialist Ivika Leik. “Kõigi taotluste menetlusel jälgitakse kinnitatud ajakava ja hinnatakse taotlust põhjalikult. Kiirotsuseid ei tehta,” rõhutab Leik. 

Vahel venib protsess aga ka teadlikult. “Näiteks kui oodatakse mõne suuremahulise ja olulise rahvusvahelise uuringu tulemusi, mis mõjutab otsuse tegemist; tootja esindaja on haigekassat informeerinud meditsiiniseadme turuletuleku viibimisest,” toob Leik välja.

Selle aasta meditsiiniseadmete loetelu muutmise menetluses oli 97 taotlust uute meditsiiniseadmete lisamiseks haigekassa meditsiiniseadmete loetellu. Esitatud taotluste hulk on viimasel paaril aastal olnud enam vähem samas suurusjärgus (97–110 taotlust uute seadmete lisamiseks loetellu). 

Haigekassa hüvitab praegu 1383 erinevat meditsiiniseadmete loetellu kantud meditsiiniseadme pakendit. 
Leik rõhutab ka, et seaduse kohaselt on haigekassal õigus hüvitada vaid selliseid meditsiiniseadmeid, mis on sobilikud kindlustatule koduseks iseseisvaks kasutamiseks. 

Mullu sai negatiivse otsuse menetluses olnud 100 uue meditsiiniseadme haigekassa meditsiiniseadmete loetellu lisamise taotlusest vaid viis. Analoogne on keelduvate otsuste osakaal olnud ka paaril varasemal aastal.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.