Kliinikumis läks ID-kaardi uuendamine ladusalt

PPA ajutine teeninduspunkt TÜKi Maarjamõisa haiglas 4 novembril.
PPA ajutine teeninduspunkt TÜKi Maarjamõisa haiglas 4 novembril.

Politsei- ja Piirivalveameti ajutine teeninduspunkt Tartu Ülikooli Kliinikumi J-majas oli 4. novembri hommikul töövalmis ning kella 11 paiku vookles kabineti J-1052 ukse taga 25 inimesest koosnev saba.

Üks meditsiinitöötaja, kelle järjekord kohe lähenes, ütles et kui ta kell 10 tuli, siis oli see järjekord umbes sama pikk ning et ühe tunniga jõutaksegi ära teenindada paarkümmend või natuke rohkem inimest. Tempot võis ladusaks pidada, keegi ei nurisenud, kirjutas Tartu Postimees.

TÜ Kliinikumi juht Urmas Siigur sattus samuti järjekorrast mööda kõndima ning küsimuse peale, kas temal on ID-kaardi serifikaadid korras, vastas ta, et jah, temal ja ta abikaasal õnnestus ühel varahommikul see asi korda saada kauguuendamise teel.

Sotsiaalministeerium teatas 3. novembril, et nädalavahetusel saavad sertifikaate kauguuendada need, kellele ID-kaart on töövahend: eelkõige meditsiini-, pääste-, kohtu- ja julgeolekuvaldkonnas töötavad inimesed.

See tähendab, et kõigile neile kehtis kuni pühapäeva hilisõhtuni eelisjärjekord ID-kaardi sertifikaatide kauguuendamiseks. 

Neile tervishoiutöötajaile, kel kauguuendamine ei õnnestunud, oli TÜKis, PERHis, IVKHs, LTKHs ning Pärnu haiglas avatud ka ajutine teeninduspunkt ID-kaardi töökorda saamiseks.

Turvanõrkusega ID-kaartide sertifikaadid suleti ülejäänud elanikkonnale reedel, 3.11 kell 24.00 ja pärast seda saab sertifikaate kauguuendada 31. märtsini 2018. 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.