Kruup: Kolmikhaigla oleks vähem produktiivne

Sven Kruup
Sven Kruup

Tallinna Haigla projektijuht Sven Kruup on seisukohal, et Tallinna Haigla peaks olema eraldi haigla, mitte liidetud Tallinna Lastehaigla ja PERHiga.

Sven Kruup: "Ühtse haiglaorganisatsiooni loomine regionaalhaigla, lastehaigla ja tänaste keskhaiglate baasilt viiks haigla omanike ning haigla personali fookuse infrastruktuuri jätkuvalt korrastamiselt, kaasajastamiselt “oma organisatoorse naba imetlemisele”. Loodava suurorganisatsiooni võimekus haiglaüleste ja haiglate vaheliste probleemidega tegelemiseks väheneks järgmiseks u 3–5 aastaks märgatavalt. 

Just 3–5 aastat on praktikas see ajaperiood, mille jooksul loodav u 8000 töötajaga organisatsioon suudab juhtimiskorralduse muudatused n-ö ära seedida ja positiivse töörütmi taastada. Haiglate infrastruktuuri tänast kehva olukorda ning infrastruktuuri uuendamiseks vajalike projektide ajalist kestvust (keskmiselt 7–8 aastat) arvestades oleks sellise megaorganisatsiooni ellu kutsumine täna väheproduktiivne ja ennatlik. Ratsionaalne oleks selliste otsusteni liikuda pikema ajaperioodi jooksul hästi planeeritud ja korraldatud vaheetappide kaudu. Kui tekib hea koostöö Tallinna Haigla, PERHi ja Tallinna Lastehaigla nõukogu tasemel, siis on see parimaks vundamendiks haiglate sisulise koostöö parandamisele.

Hea ja järjest kasvav usaldus haiglate personali tasemel võib kaugemas tulevikus järgmise suurema tervishoiu infrastruktuuri investeerimistsükli algusperioodiks, 35–40 aasta pärast, viia järgnevate ühinemisotsusteni. Hetkel ei ole Põhja-Eesti tervishoiu suurimaks probleemiks “1 või 2 haiglat Tallinnas”, vaid kõigi Tallinna haiglate ülimalt amortiseerunud infrastruktuur. Kusjuures kui riik regionaalhaigla infrastruktuuri on hädavajalikus mahus juba investeerinud või investeerimas, siis teine pool Tallinna haiglate infrastruktuurist, s.o keskhaiglate infrastruktuur vajab investeeringuid mitte vähem. 25% Eesti tervishoiu ravimahust ehk tänane ITK ja LTKH tegevusmaht kokku ei saa lihtsalt “maha kukkuda ja kuskile ära kaduda”."

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.