Aita valida tänavune meditsiinimõjutaja!

Meditsiinimõjutaja 2016 oli kliinikumi EMO juht Kuido Nõmm.
Meditsiinimõjutaja 2016 oli kliinikumi EMO juht Kuido Nõmm.

Aasta hakkab läbi saama ja palume lugejate abi, et leida, kes on meditsiinimõjutaja 2017.

Allpool on nimekiri 10 inimese nimest, kelle seast palun valige üks, kes teie hinnangul kõige rohkem on tervishoius tänavu tegusid teinud. Hääletada saab siit ja see on anonüümne. 

Meditsiinimõjutaja 2017 kandidaadid on: 
Marek Vink, hambaarstide liidu juht – seisab hambaarstide eest, kellele riigi määratud hambaravihüvitus on hinnastamise osas majanduslikult mittetasuv.
Toivo Tänavsuu, vähiravifondi Kingitud elu asutaja – fond on just tänavu suutnud läbi inimeste lugude koguda märkimisväärse raha haruldaste haiguste raviks, mida haigekassa ei rahasta veel.
Jevgeni Ossinovski, tervise- ja tööminister – tema eestvõttel viidi seaduse tasandil läbi tervishoidu lisaraha suunavad muudatused.
Tanel Ross, endine haigekassa juht – tema ajal tehti, kuid ka leiti ja võeti vastu otsus haigekassa lepingurikkumiste juhtumite osas (ortoosifirmade valearved ja Niine Nahakliiniku topeltarved).
Madis Veskimägi, Tõstamaa perearst – tänavu paistis silma perearstide röntgenülesvõtete tegemise seadustamisega, mis pani tegutsema nii riigikogu liikmed (kes olid alguses pooldavad) kui ka radioloogid (kes on vastu). Veskimägi on pöördunud kohtusse terviseameti vastu.
Katrin Rehemaa, Eesti arstide liidu peasekretär – arstide liidu eestvedamisel käivitati aasta alguses aktsioonid, et survestada riigi esindajaid tervishoidu lisaraha leidma. Välistatud ei olnud uus streik.
Margus Linnamäe, Magnumi kontserni asutaja ja omanik – tema kontserdi kuuluv apteek PERHi peahoones tekitas oktoobris meedias suurt tähelepanu, kuna ei nõustunud vabastama kohta uuele tulijale. Läbi selle juhtumi sai üldsus taaskord kinnitust, kui karm on konkurents apteekide vahel Eestis.
Ott Laius, ravimiameti ravimiohutuse osakonna juhataja – mitmekülgne tervishoiuametnik vedas apteekide kvaliteedijuhendi valmimist, mille väljundina sel aastal esimest korda jagati Apteegi Oskareid – kvaliteedi tunnusmärke apteekidele.
Mart Saarma, Helsingi Ülikooli professor, akadeemik – on jõudmas kliiniliste katsetusteni närvikasvufaktoril põhinevate uute ravimitega, mis võivad olla läbimurre Parkinsoni tõve ravis.
Karmen Joller, Kivimäe perearstikeskuse perearst – tema julged sõnavõtud küll toidulisandite mõttetusest, nohuste laste lasteaeda lubamisest kui ka vaktsineerimise olulisusest on patsientidele argumendid tõenduspõhise meditsiini eelistamiseks.

 

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.