Magnumi juht vaidleb ametnikega edasi

Magnum juhatuse esimees Ahti Kallikorm
Magnum juhatuse esimees Ahti Kallikorm

Jätkub ravimikontserni Magnum kirjavahetus töö- ja terviseminister Jevgeni Ossinovskiga, mis sai alguses kuu tagasi. Uues kirjas lükkab ettevõtte juht Ahti Kallikorm kõik neile saadetud vastused ümber.

Et sellest keerulisest kirjavahetusest paremini aru saada, võib lugeda eelmist uudist siit.

Uut kirja saab täismahus lugeda siit.

Esimene väide, milla Kallikorm uue kirjaga ümber lükkab, puudutab suvist apteegiteenuse videosilla keelamist ravimiameti poolt. Ravimiamet ei keelustanud kuu tagasi ministri nimel vastanud sotsiaalministeeriumi kantsler Marika Priske sõnul mitte videoteenuse osutamist, vaid apteegiteenust on lubatud osutada üksnes proviisoril või farmatseudil (RavS § 29 lõige 3), st proviisori või farmatseudi puudumisel ei ole apteeki võimalik luua ja samamoodi ei saa ka peale apteegi avamist teenust osutada ilma proviisorita.

Kallikormi hinnangul see väide ei vasta tõele, kuna videosilla kaudu apteegiteenuse osutamise korral vastuolu RavS § 29 lõikega 3 puudub. "Videosilla lahenduse puhul osutab apteegiteenust kas proviisor või farmatseut. Oleme ravimiameti ettekirjutuse vaidlustanud halduskohtus, kuna me ei nõustunud nendepoolse tõlgendusega ravimiseadusest," märkis ta. 

Teine väide on seotud olukorraga, kus Apotheka apteek ei vabasta regionaalhaiglas ruume, mille konkursiga sai endale konkurent BENU apteegikett. Seal tõi ministeeriumi esindaja oma väidete kinnituseks vaidluse Järve keskuses Euroapteegi juhtumiga. 

Kallikorm täpsustab oma uues kirjas, et SA PERH fuajees apteegi rendipinna vaidluses on OÜ Euroapteegi tegevusloale viitamine näitena ebavõrdsest kohtlemisest asjakohane. Terve
Pere Apteek OÜ ja PERHi puhul alustas Kallikormi sõnul ravimiamet menetlust tegevusloa peatamise osas (ja andis praktiliselt kohe ka haldusakti tegevusloa peatamiseks), OÜ Euroapteek ja OÜ Järve Kaubanduskeskus kaasuse puhul ei alustanud ravimiamet menetlust OÜ Euroapteek tegevusloa peatamise osas ja ei andnud haldusakti tegevusloa peatamiseks.

Kolmanda väitena lükkab Kallikorm ümber Priske etteheite, et talle arusaamatul moel ei ole Magnum viimase aasta jooksul omi ettepanekuid sotsiaalministeeriumile esitanud ega temaga oma ma?rgukirjas toodud ta?helepanekuid soovinud arutada. 

Kallikorm vastab, et nad on viimasel ajal esitanud 6 ettepanekut. Muu hulgas kaotada retsepti alusel narkootiliste ja psühhotroopsete ravimite ning anaboolsete steroidide kaugmüügi keeld; soodustada apteekidevahelist koostööd ravimite kaugmüügil; teinud ettepanekud ja selgitused seoses riikliku koolitustellimusega; personaalse jaendamisega; videoapteekri lahendusega; apteegi lisateenustega; apteekide omandipiirangutega; seoses murekohtadega apteegisektoris (lisandunud koolituskohustused, kõlbmatute ravimite vastuvõtmise ja hävitamise teema, ravimite infolehtede väljatrükkimise kohustus ilma hüvituseta jne).

Kallikorm tõdeb, et kõik need on lahendust leidmata sumbunud. "Teeme Teile ettepaneku võtta esmalt lauale kõige lihtsam probleem (personaalne jaendamine), mida oma märgukirjas 23. oktoobril 2017 juba kirjeldasin. Jaendamise temaatikat oleme selgitanud ministeeriumile ja ravimiametile juba 4 aastat. Kuna lahendus on sisuliselt vaid ühe lause muutmises ravimiseaduses, siis usume, et seda oleks võimalik kiiresti lahendama asuda," lõpetab ta lootusrikkalt.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.