Jämejala läheb kaasajastamisele

Jämejala psühhiaatriakliinik Viljandis.
Jämejala psühhiaatriakliinik Viljandis.

Lähiajal kuulutatakse erihoolekandeasutuste kaasajastamiseks lähiajal välja II taotlusvoor, millega toetatakse psüühilise erivajadusega inimestele paremate elamis-, õppimis- ja töötamistingimuste loomist. Muuhulgas soovitakse kaasajastada Viljandi haigla juures asuvat Jämejala erihooldekodu, kus pakutakse ka kohtumäärusega sundravi.

Sotsiaalministeerium on algatanud kohtumäärusega erihoolekande teenuse reorganiseerimise, mille hulka kuulub ka uute hoonete ehitamine. Nii on näiteks plaanis Viljandi haigla territooriumile Jämejala külla rajada 30kohaline erihooldekodu, mille ruutmeetri hinnaks kujuneks 1900 eurot. Nimetatud erihooldekodu vastaks kohtumäärusega hooldusteenuse ja sundravi pakkumise nõuetele. 

Sotsiaalministeeriumi hoolekandeosakonna nõuniku Maarja Krais-Leoski sõnul kuulutatakse erihoolekandeasutuste kaasajastamiseks lähiajal välja II taotlusvoor, millega toetatakse psüühilise erivajadusega inimestele paremate elamis-, õppimis- ja töötamistingimuste loomist. "2020. aastaks plaanitakse vähendada suurte ühiselamu tüüpi erihooldekodude teenuskohti ja asendada need väiksemate, kuni 30-kohaliste peretüüpi teenuskohtadega," rääkis Krais-Leosk. 

"Psüühilise erivajadusega inimesed vajavad spetsiaalselt kohandatud elukeskkonda, et neil oleks võimalik elada inimväärset elu koduses keskkonnas, suurendades oma iseseisvat toimetulekut ning osaledes senisest enam ühiskonnaelus. Erihoolekandeteenuste ja -asutuste reorganiseerimise tulemusena leitakse neile koht kogukonnas, oma elukoha ja võrgustiku läheduses. Uusi teenuskohti rajatakse nii korteritesse kui eramutesse, samuti ehitatakse ja renoveeritakse spetsiaalselt erivajadusega inimeste vajaduste järgi projekteeritud korter- ja peremaju. Kohtumäärusega hoolekandeteenuseks sobivad hooned varustatakse kaasaegsete turvameetmetega ja kasutatakse sobivaid arhitektuurseid lahendusi."

Millised projektid saavad toetust ning kuhu reorganiseeritakse uued teenuskohad, selgub pärast seda, kui taotlusvoor on läbi ning rahandusministeerium on vastu võtnud taotluste rahuldamise otsused.

Esimese taotlusvooru kohta lisainfo SIIN

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

26. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.