Erialade lisarahastus saab kuu keskel selgust

Jevgeni Ossinovski
Jevgeni Ossinovski

Milliste erialade puhul ravijärjekordade lühendamist prioriteetselt ette nähakse, selgub detsembri keskel, ütles tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski riigikogus kõneldes.

Eesti tervishoiusüsteem on väga kulutõhus, aga sellel on ka oma hind, ütles terviseminister Jevgeni Ossinovski eile riigikogus parlamendiliikmete küsimustele vastates. "Kulutõhususe hind on olnud eeskätt tervishoiuteenuste kättesaadavuse halvenemine, eriti viimastel aastatel, kus ilmselgelt see ressurss, mida me vananevas ühiskonnas oleme tervishoidu suunanud, on olnud ebapiisav," lisas ta.

Nii on valitsus otsustanud lähiaastatel suunata märkimisväärset lisaressurssi haigekassasse. Lisaraha, mis järgmisel aastal moodustab 34 miljonit eurot, liigub ministri sõnul prioriteetselt eriarstiabi kättesaadavuse parandamisse. 

"Haigekassa nõukogu on esialgseid mõtteid kuulanud 24. novembri istungil ja täpsem plaan eelarvestamise mõttes järgmiseks aastaks peaks jõudma nõukoguni järgmisel nõukogu istungil, mis toimub 15. detsembril, kui juhatus need vastavad ettepanekud teeb, lähtudes sellest, millistel erialadel on vajadus kõige akuutsem ehk kus on kõige suuremad järjekorramured," ütles Ossinovski.

"Oleme loomulikult erinevatest erialadest ka haigekassa juhatusega rääkinud, aga lõppeesmärgi osas kindlasti ootame ära haigekassa juhatuse ettepaneku nõukogule ja siis loomulikult jagame seda nii avalikkuse kui ka riigikoguga," lisas ta. "Aga võib öelda, et me liigume üle paljude aastate selles suunas, et järgmisel aastal haigekassa tellitavate eriarstiabi ravijuhtude hulk kasvab ja kasvab kümnetes tuhandetes, tõenäoliselt rohkem veel."

Ja loomulikult, lisas ta, hakkab haigekassa lisarahastuse puhul jälgima selle mõju ooteaegadele ja teenuste kättesaadavusele. Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.