Tallinna perearstid valisid tervisekeskuste projekti aasta ämbriks

Tallinna Perearstide Seltsil on traditsiooniks saanud valida sündmus või inimene, kes peremeditsiini valdkonda enim mõjutanud või lõppevast aastast meelde jäänud.

Aasta tegija tiitli pälvib tänavu dr Ene Tomberg, kelle algatusel ja eestvedamisel koostas ekspertidest töörühm konsensusliku patsiendijuhendi “Perearst või EMO?”. Infomaterjal annab patsiendile juhised, millise tervisemure korral pöörduda erakorralise meditsiini poole, millise murega perearstile. 

Aasta ämbri tiitli sai tervisekeskuste projekt. Perearstid lootsid, et tervisekeskuste projektist saab motivatsioonipakett esmatasandi arstiabi kui meditsiini alustala arendamiseks. Sotsiaalministeeriumi poolt on projekti juhtimine aga olnud nõrk: siiani on tervisekeskuste nõuded ning reeglid ebakindlad, omandisuhete ja taotlejate valikul pole arvestatud perearstide ettepanekutega, mistõttu valitseb oht, et esmatasandi arendamiseks mõeldud ressurss, ei jõua sinna, kus seda kõige enam tarvis. Määramatus ning ebakindlus on pannud paljud perearstid projektis osalemisest loobuma, teatas Tallinna Perearstide Selts.  

Tiitlite saajate valimiseks korraldas Tallinna Perearstide Selts küsitluse perearstide hulgas. Aasta tegija valiti üksmeelselt; tervisekeskuse projekti poolt andis oma hääle 2/3 hääletajatest.  

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.