Rootsi arst otsustas astma aladiagnoosimisele lõpu teha

Üks Ida-Rootsi tervisekeskuse arst otsustas hakata täitma astma aladiagnoosimisest tingitud tühikut.

Ida-Rootsis asuva tervisekeskusest tehti järelevalveametnikele avaldus liiga usinalt astmat diagnoosinud arsti peale, vahendas Mediuutset Rootsi arstide lehte Dagens Medicin.

Tervisekeskuse juhtkond oli märganud, et üks nende arstidest diagnoosis ebaloomulikult palju astmat – astmadiagnoosi sai ligi 64% tema patsientidest. Arst leidis, et astma põhjustas näiteks artriiti, põlveliigese osteoartriiti, peavalu, hemorroide, kaelapõletikku ja depressiooni.

Arst kuulas rutiinselt kõigi patsientide kopse sõltumata kaebustest, millega patsient tulnud oli. Samuti suunas ta paljud patsiendid spirograafiasse. Tervisekeskuse juhtkond soovitas arstil korduvalt lähtuda siiski neist kaebustest, millega patsiendid olid vastuvõtule tulnud, kuid sellest ei olnud abi. Arst lasti lõpuks lahti, kui ta leidis, et astma oli põhjustanud ka ühe patsiendi mitmeid minuteid kestnud teadvusekaotuse ja krambid.

Tervisekeskus on pidanud nüüd paljusid nimetatud arsti 219 patsiendist uuesti uurima. Vallandatud arst on aga oma tegevuse õigsuses veendunud – astma on aladiagnoositud haigus.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.