Rootsis tegutseb vaktsiinivastane lastenõuandla

Vaktsiinivastaste nõuandla tundub ebareaalse ideena, kuid see on siis nüüd ka nähtud. Stockholmis on juba pool aastat imestatud, mis toimub lastenõuandlas, kus kannustatakse lapsevanemaid vaktsineerima alles 10aastaseid lapsi või loobuma sellest üldse.

Antroposoofilise lastenõuandla Allvis töötaja ütles värskete lapsevanemate infotunnis, et leetrid, punetised ja mumpsi vaktsiini tegemine alles koolieas on hea otsus. Nende haiguste põdemisel on tema meelest „positiivne mõju isik arengule“, kirjutas Mediuutiset.

Nimetatud nõuandla teenuseid kasutavatest kaheaastastest on saanud ettenähtud vaktsiinid alla 39%. Sama vanade laste vaktsineerimistase Stockholmi teistes nõuandlates on 95,6%.

Poliitikud on nõudnud nõuandla ravilepingute tühistamist, kuid Stockholmi lään on lubanud sel oma tegevust jätkata. Juhtum on erandlik ja on üheks näiteks teenuste kvaliteedi erinevustest.

Vaktsineerimise taseme pärast muretsetakse kogu Euroopas. EL planeerib Joint Action ühishanget, millest kuuleb juba täpsemalt järgmisel aastal.  

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.