Tallinna meedikute majja on järjekord

Tallinnas 2015. aasta kevadel valminud arstide ja õdede maja täitus mõne kuu jooksul elanikega, kellest valdav osa elab seal tänaseni. Vabanevaid eluruume ootavad inimesed järjekorras.

Maja 97 korterist 95 on välja üüritud, kaks korterit on Tallinna Kiirabi külaliskorteritena kasutusel. Järjekorras ootab 72 taotlejat.

Enamus elanikke elab Akadeemia tee 48 elamus selle valmimisest alates, öeldi Raepressist. Need, kes on välja kolinud, on seal elanud 1-2 aastat.

Tallinna linna volikogu liikme Merike Martinsoni sõnul on majas pidev liikumine just ühetoalistes korterites, kus elavad noored kas abielluvad või saavad võimaluse rentida suurema eluruumi. Suuremates korterites on inimesed koos peredega stabiilsemalt.

“Ennustus oponentide poolt, kes väitsid, et see maja ei leia kasutajaid, ei ole paika pidanud, pigem vastupidi,” märkis Martinson.

Vaatamata sellele, et majja on järjekord, ei ole uut arstide ja õdede maja praegu plaanis. “Loodan, et tulevikus saab teoks uus Tallinna Haigla Lasnamäel, kuhu on planeeritud samalaadne kortermaja personalile,” lisas ta.

Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli rektor Ülle Ernits ütles, et tema arvates on hea, et õendustöötajatel on Tallinnas olemas soodne elamispind, mis võimaldab kutsetööd teha. Praktika ajaks on olemas mitmeid üliõpilaskodusid, üheks nendest Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli oma.

 „Mäletan, et maja avamise eelselt allkirjastasin mitmeid kinnituskirju, mida korteri taotlejad pidid korteri saamiseks esitama - võimalus oli atraktiivne,“ meenutas Ernits.

Ta lisas, et on tegelikult on ta aastaid oodanud, millal Tallinna haiglad hakkavad pakkuma nö ametikortereid, et täita vabad ametikohad ja motiveerida inimesi soodsa elamispinnaga. Heaks näiteks on Ernitsa sõnul Helsingi, kus näiteks haiglate töötajad saavad soodsa elamispinna  töötamise perioodiks.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

26. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.