Rootsi auditeeris EMO ooteaegasid

Rootsis on haiglad taas tähelepanu keskpunktis, kuna uued tervishoiuandmed näitavad, kui kaua tuleb patsientidel erakorralist meditsiiniabi oodata.

Kes tahab Rootsis erakorralist meditsiiniabi saada, peavad ootama keskmiselt tund aega, enne kui arst neid üle vaadata saab, selgus Rootsi riikliku tervishoiuühingu poolt avaldatud andmetest sel nädalal, vahendas The Local.
 
Piirkonniti on olukorras suuri erinevusi. Riigi pikim ooteaeg on Gothenburgis asuvas Sahlgrenska ülikooli haiglas. See on Rootsi suuruselt teine linn, kus arsti vastuvõtule pääsemine võib sageli võtta mitu tundi. Mullu ootasid pooled seda haiglat külastanud patsiendid vähemalt ühe tunni ja 47 minutit arsti vastuvõtule pääsemist.
 
Sahlgrenska ülikooli haigla esindaja Tobias Carlson ütles, et ooteajad on 2017. aastal siiski vähenenud. Põhjuseid pika ooteaja tekkimiseks oli tema sõnul mitu. Üks neist see, et patsiendid kipuvad tulema samal ajal. Teine põhjus, lisas ta, on sarnane, mis mujal maailmas - üha enam inimesi soovib saada just erakorralist abi. "Oluline ka see, et EMOd suudavad täna teha oluliselt rohkem kui näiteks 10 aasta eest, ja just neid asju, mida tuleb teha teatud ajaaknas," lisas ta.
 
Veel mitmes teiseski Rootsi suurimas haiglas olid ooteajad pikad: Stockholmis Södersjukhuseti haiglas, Malmö ülikooli haiglas ja Uppsala ülikooli haiglas oli keskmine ooteaeg arsti vastuvõtuni üle ühe tunni ja 20 minuti.
 
Eelmisel aastal toimus Rootsis kokku kaks miljonit erakorralist haiglakülastust.
 
Riiklikus uuringus vaadeldi ooteaegasid 55s Rootsi haigla EMOs 2016. aastal. Hinnati üle 19aastaste täiskasvanute visiite haiglasse erakorralise ravi saamiseks.
 
Võrdluseks, Eestis ületab EMOdesse isepöördujate keskmine ooteaeg nelja tundi.
 
 
 
 
 
 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.