Osa erialasid liigub Tallinna haiglate vahel

Günekoloogia ja sünnitusabi LTKH senine teenuseosutamise maht liigub tulevikus  PERH-i.
Günekoloogia ja sünnitusabi LTKH senine teenuseosutamise maht liigub tulevikus ...

Sotsiaalministeerium toob Tallinna Haiglat puudutavas analüüsis välja neli eriala, mille liikumine Tallinnas tegutsevate haiglate vahel edaspidi suuremal või vähemal määral muutub.

Sotsiaalministeerium saatis sel nädalal Tallinna abilinnapea Tõnis Mölderile ettepanekud seoses Tallinna Haigla loomise ja arstlike erialade haiglatevahelise liikumisega.

Tallinna haigla planeerimise projektijuht Sven Kruup esitas augustis esitanud sotsiaalministeeriumile esialgsed arvutused planeeritava Tallinna haigla voodifondi ja ambulatoorsete vastuvõttude kohta ning esmase nägemuse statsionaarse ning ambulatoorse ravi korraldamise põhimõtete kohta.

Pulmonoloogia. Tuberkuloosi statsionaarset ravi osutab SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla, viimase info kohaselt viibib Kose tuberkuloosiosakonnas statsionaarsel ravil umbes 15 patsienti. Hoone on omal ajal planeeritud umbes 100 patsiendi majutuseks.

PERH otsib võimalusi tuberkuloosi statsionaarse ravi ületoomiseks haigla põhikompleksi juurde.

Alternatiivne võimalus on ministeeriumi hinnangul integreerida tuberkuloosi ravi nakkushaiguste raviga, mis oleks kooskõlas rahvusvaheliste arengutega ja toetaks patsiendikeskset lähenemist juhtudel, kus patsient põeb lisaks TB-le ka muud nakkushaigust (nt HIV).

Tuberkuloosi ravi integreerimiseks nakkushaiguste raviga on Tallinna Haigla teinud ettepaneku planeerida vajadustele vastavad ruumid tervikuna Tallinna Haigla nakkushaiguste osakonna koosseisu.

Sobiliku ja lõpliku lahenduse väljatöötamiseks teeb ministeerium ettepaneku kaasata arutelusse tuberkuloosiravi ja nakkushaiguste ravi spetsialistid.

Sünnitusabi ja günekoloogia. Günekoloogia, sünnitusabi ja sellega seonduva pediaatrilise abi LTKH senise teenuseosutamise mahu liikumine PERH-i on, arvestades Tallinna lastehaigla asukohta, kaasaegse neonatoloogia keskuse arengu seisukohalt Põhja-Eesti piirkonnas väga oluline samm, mida sotsiaalministeerium toetab.

Ministeeriumi hinnangul tuleks arvestada, et kaasnevalt statsionaarse sünnitusabiga peaks ka mingi osa ambulatoorsetest günekoloogi vastuvõttudest liikuma Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse.

Psühhiaatria. Ministeerium toetab ka Tallinna haiglas vaimse tervise kompetentsi arendamist. Psühhiaatrilist statsionaarset ravi osutatakse täna Tallinnas PERH-i poolt 205 voodil ja voodihõive on 93%. Prognoosimudeli kohaselt on voodivajadus aastaks 2030 80%-lise voodihõive korral 235 voodit.

Seega on vajadus statsionaarse psühhiaatrilise abi järele ebapiisavalt kaetud ja statsionaarse psühhiaatrilise ravi osutamise täiendava võimekuse loomine Tallinna haiglasse on ministeeriumi hinnangul asjakohane ettepanek.

Nii statsionaarset kui ambulatoorset psühhiaatrilist ravi ja erinevaid vaimse tervise teenuseid (sh sõltuvusravi osutamine) pakkuva psühhiaatriakliiniku loomiseks Tallinna Haiglas on aga vajalikud täiendavad arutelud ning kooskõlastused psühhiaatrite ja teenuseosutajate vahel täpsustamaks tööjaotust Põhja-Eesti Regionaalhaiglaga.

Onkoloogia. Sotsiaalministeeerium ei toeta aga Põhja-Eestis kiiritusravi osutamise dubleerimist Tallinna Haiglasse, sest leiab, et riigi poolt on tehtud piisaval määral investeeringuid PERH-i.

Täiendavalt on PERH-i loodavasse Y-korpusse planeeritud ka perspektiivsed pinnad juhuks, kui kiiritusravi vajadus peaks osutuma seni prognoositust suuremaks.

Ministeerium leiab, et spetsiifiliste kiiritusravi kompetentside killustamine Tallinnas kahe keskuse vahel on samuti ebaratsionaalne arvestades nt asjaolu, et valdkonna spetsialistide piiratud arv limiteerib juba täna teenuse osutamist. 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.