Läti ravimifirma omaniku surma uurib politsei

AO Olainfarm kaasomanik ja nõukogu esimees Valeri Malõgin suri 10. detsembril.
AO Olainfarm kaasomanik ja nõukogu esimees Valeri Malõgin suri 10. detsembril.

Nasdaq Riga teatas, et pühapäeval, 10. detsembril suri ettevõtja, farmaatsiafirma AO Olainfarm kaasomanik ja nõukogu esimees Valeri Malõgin.

Ettevõtja suri oma kodus Jurmalas 52 aasta vanuses, vahendab Äripäev.

Läti telekanal LTV7 teatas 12. detsembril, et Läti kriminaalpolitsei algatas uurimise seoses Malõgini surmaga. Uurimine algatati paragrahvi alusel, mis käsitleb inimese tervise kahjustamist.

Politsei kinnitas, et esialgsel vaatlusel ei tuvastatud Malõgini kehal vägivaldse surma märke. „See on tavapraktika, et me algatame kriminaalasja, kui inimene sureb nii noorena,“ kommenteeris Jurmala kriminaalpolitsei juht Inga Zonberga. Uurimise huvides politsei rohkem kommentaare ei jaga. Ekspertiisi tulemusi on oodata kuu aja pärast.

Malõginist sai Olainfarmi juhatuse esimees pärast ettevõtte erastamist 1997. aastal. Tema juhtimise all kasvas firma üheks Läti suuremaks – selle käive on üle 100 miljoni euro ja tooteid eksporditakse üle 50 riiki.

Läti ärilehe Dienas Bizness koostatatud tänavuses rikaste TOP 100s oli Malõgin 7. kohal, tema varanduse väärtuseks hindas väljaanne 70 miljonit eurot.

Olainfarmi juhatuse liige Salvis Lapinš kommenteeris, et uue juhatuse kohta võtab nõukogu vastu otsuse lähiajal. Tõenäoliselt kutsutakse nõukogu erakorraliselt kokku juba sel nädalal.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.