Kõrgendatud hambaravihüvitise ringi lisatakse kaks diagnoosi

Haigekassa nõukogu leppis kokku, et tervishoiuteenuste loetelus määratakse kaks esimest diagnoosi, mis võivad suurendada hambaraviteenuse vajadust – need on I tüüpi diabeet ja Sjögreni sündroom, mis hambatervist oluliselt mõjutab.

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski kinnitusel on riigikogu võtnud vastu sotsiaalkomisjoni poolt algatatud seadusemuudatuse, millega lisatakse teatud põhihaiguse diagnoosid suurendatud hambaravitoetuse nimekirja, kuna need võivad soodustada hambatervise halvenemist ja sellest tulenevalt ka siis suuremat ravivajadust.

„See teema tõstatus mäletatavasti seetõttu, et töövõimereformi rakendamise kontekstis töövõimetuspensionärid vanas skeemis saavad pensionäridena seda kõrgemat ravihüvitist, mis on 85 eurot, aga näiteks, kui inimene, kellel on diabeet, hinnatakse töövõimeliseks ehk tal uues skeemis töövõime kadu ei tuvastata, siis ta saab n-ö seda madalamat piirmäära. Ja täiesti adekvaatse seisukohana ju inimesed ütlesid, aga ega minu tervis sellest paremaks ei lähe, kui metoodika hindab, et ma olen töövõimeline. Ja see oli tõesti ebaõiglane, me oleme selle vea parandanud,“ kommenteeris Ossinovski.

Ta lisas, et lähima poole aasta jooksul arutatakse erialaseltsidega veel täiendavalt, kas on veel diagnoose, mis peaksid sellesse gruppi kuuluma.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.