Ossinovski andis Viljandi haiglale kohustuse hambaid ravida

Tervise- ja tööminister andis Viljandi haiglale ülesande hakata täiskasvanutele hambaraviteenust pakkuma, kuna haigekassaga pole maakonnast ükski teenusepakkuja täiskasvanute hambaraviteenuse lepingut sõlminud.

Minister Jevgeni Ossinovski teatas esmaspäevases riigikogu infotunnis hambaraviteenuse kohta aru andes, et ta on teinud Viljandi haiglale ülesande hakata täiskasvanutele hambaraviteenust pakkuma. 

Ossinovski sõnul on Viljandi maakond küll suur, aga liitunud arste on niivõrd vähe, et hambaravihüvitist on kasutatud ainult 12 000 euro eest. "See on ainuke maakonnakeskus, kus täna ei ole teenuse osutajat, mis on ääretult kahetsusväärne ja sellest tulenevalt olen ma andnud ülesande Viljandi Haiglale hakata järgmise aasta algusest hambaraviteenust osutama, selleks et Viljandi inimesed seda teenust saaksid kasutada. Viljandi Haigla juhatuse esimees on öelnud, et ta alustab selle teenuse osutamisega märtsikuust järgmisel aastal, nii et ka Viljandi inimesed seda teenust hakkavad saama," rääkis Ossinovski.

Aga paljudes teistes maakondades on pilt ministri sõnul tegelikult päris hea. "Harju maakonnas on kokku üle 700 000 euro hüvitist välja makstud, Ida-Viru maakonnas on 450 000 eurot hüvitise summat välja makstud, Tartu maakonnas üle poole miljoni euro. Nii et tervikuna ma ütleks, et esimeste kuude käivitamine oli kindlasti aeglasem kui me prognoosisime ja jätkuvalt on meil mõnes maakonnas muret, nagu ma ütlesin. Aga usun, et Viljandi maakonna keskus saab kaetud Viljandi Haigla poolt ja ülejäänud maakondades siis teenuse osutamise katvus suureneb tänu sellele, et järgmisest aastast piirhinnad muutuvad hambaarstidele atraktiivsemaks," selgitas Ossinovski.

Viljandi haigla juhatuse liige somaatilise ravi valdkonnas dr Margus Annuk ütles, et mõte hakata hambaraviteenust osutama on Viljandi haiglas idanenud juba mõnda aega. "Peamiseks põhjuseks on meie suuremahulised statsionaarsed teenused psühhiaatria valdkonnas (näiteks kohtu poolt määratud psühhiaatriline sundravi), mille patsiendid viibivad meil ravil pikka aega ning vajavad pidevalt hambaravi teenuseid. Samuti on ajendiks soov pakkuda Viljandimaa inimestele tervishoiuteenustes terviklähenemist, mis ei ole võimalik hambaravita. Hetkel on veel vara rääkida lahendustest. Plaanid - kuidas, kellele, millises mahus ja mis järjekorras  teenust pakkuma hakata - saavad valmis algava aasta märtsiks," rääkis Annuk.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.