28. detsember 2017
Jaga lugu:
Ravimiuudised
Ainult tellijale

Kaksikravi Pradaxa®-ga põhjustab vähem raskeid veritsusi kui kolmikravi varfariiniga

Foto: Panthermedia/Scanpix

Kaksikravi Pradaxa®-ga (dabigatraaneteksilaat) põhjustas kodade virvendusarütmiaga patsientidel, kellele paigaldati koronaarstent, vähem raskeid veritsusi kui kolmikravi varfariiniga.

Uuringus RE-DUAL PCI™ uuriti mittevalvulaarse kodade virvendusarütmiaga (AF) patsientidel perkutaanse koronaarinterventsiooni (PKI) ja stendi implanteerimise järgset antikoagulatsiooni kaksikravis Pradaxa®-ga (dabigatraaneteksilaat), lisamata aspiriini. Uuringus leiti, et raskeid ja kliiniliselt olulisi veritsusi esines Pradaxa®-ga kaksikravi rühmas oluliselt vähem võrreldes kolmikraviga, mis sisaldas varfariini.1, 2

Sisu on kättesaadav ainult arstidele ja apteekritele. Vaatamiseks logi sisse või registreeri oma arstikood alloleval lingil.

Õigus lugeda on arstidel, ämmaemandatel, proviisoritel ja farmatseutidel.

Jaga lugu:
Seotud lood
MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

Meditsiiniuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Kadi Heinsalu
Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
Aet Trisberg
Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
Violetta Riidas
Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
Siret Trull
Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
Karin Tamm
Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
Kristi Kammer
Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee