Ministeerium siirdemeditsiinikeskuse liikmemaksuks raha ei leia

Riiklik siirdemeditsiini ja kliiniliste teadusuuringute keskus palus sügisel sotsiaalministeeriumilt abi ahvusvahelisse infrastruktuuri EATRIS ERIC liikmemaksu tasumiseks, kuid ministeeriumil raha pole.

Tartu ülikool, maaülikool ja kliinikum pöördusid läinud aasta novembris sotsiaalministeeriumi poole riigilt toetuse saamiseks liikmemaksu tasumiseks, et Riiklik siirdemeditsiini ja kliiniliste teadusuuringute keskus saaks ka edaspidi kuuluda rahvusvahelisse infrastruktuuri EATRIS ERIC. Eesti on selle liige alates Eesti 2013. aastast.

2016. aastast alates on tekkinud olukord, kus EATRISe aastamaks summas 100 000 eurot on jäänud riikliku konsortsiumi kolme partneri – Tartu Ülikooli, Eesti Maaülikooli ja SA Tartu Ülikooli Kliinikumi – kanda. Summa tasumine ei ole neile jõukohane.

2018. aasta alguseks peab riiklikul tasandil otsustama ja otsusest teavitama EATRISe juhtkomiteed, kas Eesti riik soovib EATRISes osalemist jätkata.

"Konsortsiumi jätkamine EATRIS ERIC liikmena on võimalik vaid juhul kui liikmemaksu summa tuleb Eesti riigi eelarvest," seisab pöördumises.

Sotsiaalministeeriumist vastati nüüd, et neil puuduvad võimalused rahaliselt liikmelisust 2018. aastal toetada, kuna novembris-detsembris ei saa enam järgmiseks aastaks kuni 100 000 euro eest uusi kohustusi võtta. 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.