Roche ja GE alustavad koostööd

Roche teatas 8. jaanuaril, et on sõlminud strateegilise, pikaaegse koostöölepingu firmaga GE Healthcare, et ühiselt arendada ja koos turundada digitaalset kliinilise otsusetoe lahendust. Koostöö keskendub esialgu toodetele, mis kiirendavad ja parandavad vähi ja teiste kriitiliste haiguste ravivõimalusi.

Firmade eesmärk on arendada tööstusharu esimest digitaalset platvormi, mis kasutab lahenduste pakkumisel täppisanalüüsi (advanced analytics) ning rakendusi, mis toetavad kliinilisi otsuseid.  See aitab kasutada in-vivo ja in-vitro andmete, haiguslugude, meditsiinilise parima praktika, reaalajas jälgimise ja viimaste uurimistulemuste sujuvat integratsiooni ja analüüsi. Raviarstid saavad tervikliku otsusetoe, et tagada oma patsientidele õiget ja kvaliteetset ravi .

Näiteks on mitmetest spetsialistidest koosneval onkoloogia ravimeeskonnal kasutusel täielik andmebaas, millele toetudes saab igas haiguse faasis ühiselt üle hinnata ja otsustada iga vähipatsiendi raviskeemi. Intensiivravis integreeritakse patsiendi jälgimis-/monitooringseadmed nende biomarkerite, genoomi- ja sekveneerimisandmetega ja see aitab raviarstil tuvastada või isegi ennetada raskeid komplikatsioone.

Eestit esialgu ei puuduta

Roche Eesti valitsuse- ja avalike suhete juht Chris Ellermaa kommenteeris Meditsiiniuudistele, et koostööprojekti raames jätkab Roche juba olemasolevate digitaalsete lahenduste edasi arendamist onkoloogia valdkonnas. "Näiteks võib tuua NAVITY Tumor Board lahenduse, mis on saadaval pilootriikides - USA, UK, Saksamaa, Hispaania, Rootsi ja Šveits," rääkis ta. "Millal uudsed digilahendused Eestisse jõuavad, ei oska kahjuks hetkel kommenteerida."

Roche Eesti OÜ tegevjuhi, Kadri Mägi-Lehtsi sõnul muutub meditsiiniareng järjest individuaalsemaks ning andmete hulk, mida arst peab ühe haige puhul arvestama nii diagnoosimiseks kui ravi määramiseks kasvab meeletult, seetõttu on suurte andmehulkade töötlemiseks hädavajalik leida digitaalseid lahendusi. "Taoliste lahenduste arendamine on ülimalt keeruline, kuid igale haigele õigel ajal tehtava õige otsuse jaoks ülivajalik," kinnitas ta.

Roche Diagnostics on in-vitro diagnostikas globaalne liider ja GE Healthcare on ülemaailmne liider meditsiinilise kuvamise seadmete vallas. “Esimest korda ühendavad kaks suurt tervishoiu valdkonna ettevõtet  oma digitaalsed in-vivo ja in-vitro uurimismeetodid sellisel tasemel. Me usume, et see koostöö aitab kiirendada andmetel põhineva täppistervishoiu arengut nii klinitsistide, patsientide kui ka tööstuse jaoks.” ütles Kieran Murphy, GE Healthcare President ja CEO.

GE Healthcare

Rakendab andmeid ja analüüsi tulemusi riist- ja tarkvara arenduses ning biotehnoloogias. GE Healthcare on GE tervishoiuosakond, mille käive on $18 miljardit (NYSE: GE).  GE on liider meditsiinilise kuvamise sektoris, 100 aastase ajalooga ja rohkem kui 50,000 töötajaga ning esindatud rohkem kui 100 riigis, pakkudes paremaid tulemusi nii tervihoiu teenuse pakkujatele kui patsientidele. Vaata www.gehealthcare.com või jälgi infot Facebook, LinkedIn, Twitter ja The Pulse.

Roche

Roche, olles farmaatsia- ja diagnostika valdkonnas üleilmne suunanäitaja, keskendub teaduse edasiarendamisele, et parandada inimeste elusid.. Ravimite ja diagnostikumide koondamine ühise katuse alla on andnud kombineeritud tugevuse ja teinud Roche’st liidri personaliseeritud tervishoiu valdkonnas – strateegia, mille eesmärk on tagada parim ravi igale patsiendile parimal võimalikul viisil.

Hoffmann-La Roche on maailma suurim biotehnoloogia ettevõte, mis tegutseb peamiselt ravimite ja diagnostika valdkonnas, peakontoriga Baselis Šveitsis. Alates loomisest 1896. aastal jätkab Roche otsinguid  paremaks haiguste ennetamiseks, diagnoosimiseks ja raviks ning ühiskonda panustamiseks. 30 Roche ravimit on WHO oluliste ravimite nimekirjas. Roche’ on  9 aastat järjest tunnustatud kui jätkusuutlikuim firma farmaatsia-, biotehnoloogiliste- ja loodusteadusfirmade sektoris Dow Jones Sustainability Indeces poolt.

Ettevõte tegutseb enam kui 100 riigis ja andis 2016. aastal tööd rohkem kui 94 000 inimesele üle maailma. 2016. aastal investeeris Roche uurimis- ja arendustegevusse 9,9 miljardit Šveitsi franki ja teatas 50,6 miljardit Šveitsi franki suurusest läbimüügist.

Roche Eesti OÜ põhitegevusalaks on ravimite registreerimine,  turundamine ja hulgimüük Eestis ning kliiniliste uuringute läbiviimine. Meie missiooniks täna ja homme on luua lisaväärtust tervishoiusüsteemis, keskendudes meie teadmistele farmaatsia-ja diagnostikavaldkonnas.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.