Jõhvi tulevast tervisekeskust seostatakse altkäemaksuga

OÜ Corrigo kõrvalhoone on väljast uuendatud. Tervisekeskuse rajamiseks tuleks teha sisetöid.
OÜ Corrigo kõrvalhoone on väljast uuendatud. Tervisekeskuse rajamiseks tuleks...

Kaitsepolitsei töötajad pidasid 9. jaanuari hommikul kinni kolm inimest, teiste seas Jõhvi volikogu esimehe Niina Neglasoni ja Jõhvi vallavalitsuse sotsiaalteenistuse juhi Sirli Tammiste. Neid kahtlustatakse altkäemaksu võtmises osaühingult Corrigo.

Reformierakonda kuuluvat volikogu esimeest Niina Neglasoni kahtlustatakse altkäemaksu võtmises ajavahemikul 2016–2017 Jõhvi Vallavolikogu poolt osaühingu Corrigo suhtes tehtavate otsuste tegemise ja nende sisulise suunamise eest. Esialgsete kahtlustuste kohaselt ületab altkäemaks 40 000 eurot, teatas ERR uudised.

Vallavalitsuse sotsiaalteenistuse juhti Sirli Tammistet kahtlustatakse korruptsioonivastases seaduses sätestatud toimingupiirangute rikkumises. Teda kahtlustatakse otsuste tegemises või nende otsuste suunamises, mis puudutasid tema lähedase isikuga seotud äriühingut.

Corrigo juhatuse liikmele Tiiu Sepale esitati kahtlustus suures ulatuses altkäemaksu andmises.

"Räägime kahtlustuse esitamisest altkäemaksus suures ulatuses. See tähendab, et summad ulatuvad üle 40 000 euro. Millised summad täpselt olid antud, millised võetud, seda selgitab eelolev uurimine," selgitas Viru ringkonnaprokuratuur eriasjade prokurör Kalmer Kask.

Tema sõnul näeb toimingupiirangu rikkumine süüdimõistmisel ette rahalise karistuse või kuni aastase vangistuse. Suures ulatuses altkäemaksu võtmine nagu ka andmine näeb süüdimõistmise korral ette vangistuse vahemikus 1 kuni 10 aastat. 

OÜ Corrigo on SA Jõhvi Haigla asutaja ja märtsis 2017 tunnistati vastavaks ning kinnitati Corrigo toetuse taotlus projekti "Esmatasandi tervisekeskuse rajamine Jõhvi" elluviimise toetamiseks Euroopa Regionaalarengu Fondist, milles tütarettevõte Jõhvi Haigla osaleb kaasfinantseerijana. Projekti kogumaksumus on 1 959 294 eurot. Projekti abikõlblikud kogukulud kokku on 1 645 671 eurot. Toetuse määr on 74,62 protsenti projekti abikõlblikest kuludest ja maksimaalne suurus 1 228 000 eurot. Tervisekeskus peaks valmima selle aasta 31. detsembriks.

Vastuolud 

Tervisekeskuse projekt on aga kohapeal tekitanud vastakaid arvamusi. Nii kirjutas ajaleht Põhjarannik  septembris, et ehkki OÜ Corrigo esitatud Jõhvi tervisekeskuse projekt on saanud sotsiaalministeeriumilt rohelise tule, võib vahepeal vahetunud vallavõim otsustada omaosalusest loobuda ja asuda toetama olemasoleva perearstikeskuse renoveerimist.

Volikogu aseesimees Eduard Rae tõstatas küsimuse, kelle jaoks uut tervisekeskust ehitatakse, kas omadele või võõrastele. Nimelt otsustasid OÜ Jõhvi Tervisekeskuse kuuest tohtrist viis jääda edasi Nooruse t 3 asuvasse majja, mille omanikud nad on.

Euroopa Liidu toel loodavasse uude tervisekeskusesse on sõlmitud kuus eellepingut: kaks Jõhvi perearsti on n-ö omad; OÜ Ahtme Perearstikeskuse kolm tohtrit ja Toila perearst n-ö võõrad.

Jõhvi valla sotsiaalteenistuse juht Sirli Tammiste arvas, et Ahtme perearstide Jõhvi tulek on teinud teenuse inimestele kättesaadavamaks ja kvaliteetsemaks. 

Sotsiaalkomisjoni erakorraline istung kutsuti kokku põhjusel, et tervisekeskuse projektist kõrvale jäänud tohtrid käisid vallavanemalt Eduard Eastilt küsimas, kas vald saab panustada raha ka nende perearstikeskuse renoveerimiseks.

Volikogu vastuvõetud eelarvestrateegia järgi on tervisekeskuse projekti vallapoolseks omaosaluseks 165 000 eurot. OÜ Corrigo panustab omalt poolt üle 500 000 euro.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.