Uued tuuled mikrobioloogias

MilliDrop asutaja Laurent Boitard
MilliDrop asutaja Laurent Boitard

Petri tasside aeg on läbi, lubavad Prantsuse start-up ettevõte MilliDrop esindajad.

MilliDrop on loonud tehnoloogia, mis võimaldab kasvatada mikroorganisme vaid ühes vedelikupiisas. Ettevõtte asutaja Laurent Boitard kinnitab, et nende tehnoloogiat on lihtne kasutada ja see on kõrge usaldusväärsusega.

Tehnoloogia seisneb proovide jagamises tuhandeteks imepisikesteks tilkadeks, mille koostis on täpselt kontrollitud. Proovid asetsevad lihtsas torus ja on üksteisest õhumullide abil isoleeritud.

Toru asetatakse kontrollitud temperatuuriga ruumi, et mikroorganisme tilkades inkubeerida. Tilkasid hoitakse kindlas järjekorras ja pidevas ringluses ning neid söödetakse optilise süsteemi ette, mis jälgib iga tilka eraldi. Süsteem on varustatud fluorestsentsi ja valguse difusiooni analüüsi moodulitega, mis tuvastavad mikroorganismide kasvu.

MilliDropi analüsaator võimaldab uurida tuhandeid mikroorganisme samaaegselt, tõstes nii oluliselt laborite produktiivsust ja hõlbustades diagnoosimist, kinnitab Laurent Boitard. 

Ta märgib, et  nende väljatöötatud masin võimaldab  proovide ette valmistamisele ja analüüside tegemisele kuluvad 10 tundi asendada ühe tunniga.

Projekti toetab Prantsuse investeerimisfondilt Quadrivium 1, kes omakorda sai 20 miljoni euro suuruse finantssüsti Euroopa Investeerimisfondilt.

 

Galerii

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.