Gardasil 9 tarnehäired riiklikku vaktsineerimist ei sega

Eestis hakatakse vaktsineerima 12aastaseid ning esimesel kahel aastal ka 13-14aastaseid tütarlapsi.
Eestis hakatakse vaktsineerima 12aastaseid ning esimesel kahel aastal ka 13-...

Ravimiameti andmetel on HPV vastane vaktsiin Gardasil 9 alates mullu novembrist tarneraskustes ja müügiloahoidja hinnangul ei ole tarneraskuse lõppu näha.

Sotsiaalministeeriumi rahvatervise osakonna nõunik Kärt Sõber ütles, et küsimuse all on  tarneraskused jaeturul pakutava vaktsiini osas, mitte riigihankega hangitud vaktsiinikoguste osas.

Ravimi müügiloahoidja MSD Eesti esindaja Konstantin Rebrov selgitas, et HPV vaktsiini tarneraskused olid seotud tootmismahtude suurenemisega seoses hüppeliselt kasvanud vajadusega mitmes riigis, ka Eestis. "Hanked on prioritiseeritud ja hangetes tarneraskuseid ei ole, esimesed tarned Eestis on tehtud," jätkas Rebrov.

Jaemüügiga seotud viivitused on MSD esindaja kinnitusel lahendamisfaasis ja tavapärast tarnet on oodata juba alates märtsist-aprillist. "Hetkel on 9-valentne HPV vaktsiin piiratud koguses olemas ja kättesaadav suurematele vaktsineerimiskeskustele," lisas Rebrov.

Üle maailma on praeguseks vaktsineeritud juba üle 100 miljoni inimese, Eestis on alates 2008. aastast teinud tasulise vaktsineerimise üle 10 000 inimese.

Terviseameti andmetel lasi ennast 2017. aastal Eestis HPV vastu vaktsineerida 791 inimest, neist 132 olid lapsed vanuses kuni 17 eluaastat, ülejäänud olid täiskasvanud.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.