On apteeke, kus tuleb ette ka pealemaksmist

Ligi kolmandik üldapteekidest asuvad suuremates linnades: Tallinnas ja Tartus. Kui linnaapteekidel läheb üldjoontes hästi või väga hästi, siis maal on asjad teised.

Terve Pere Apteegi juht Kadri Ulla möönab, et maapiirkondades on neil apteeke, millele missioonitundest on aastaid peale makstud, et tagada teenuse kättesaadavus. "Kui kohalik omavalitsus näitab üles initsiatiivi apteegiteenuse säilitamiseks ja sealkandis leidub ka tubli apteeker, kes tahab seal apteeki pidada, oleme omalt poolt seda võimaldanud ja rahaliselt toetanud," ütleb ta.

Tamro kinnisvarajuhi Toomas Uustalu sõnul on ka BENU-l kahjumlikke apteeke ning seni, kuni on turul suuri tegijaid, püsivad apteegid ka kohtades, kus need üksikuna tegutsedes vastu ei peaks. Põhjuseid, miks apteek muutub kahjumlikuks, on tema sõnul mitu: muutub tarbijakäitumine, tõusevad töötajate palgad, mingi geograafiline põhjus jne. "Samuti võib asi olla selles, et tegemist on alles uue apteegiga ning uute apteekide käivitamisperiood ongi üldjuhul üsna pikk," ütleb Uustalu.

Jaanuari alguse seisuga on Eestis 495 üldapteeki – 343 põhiapteeki ja 152 haruapteeki. Tallinnas on 130 apteeki – 112 põhiapteeki ja 18 haruapteeki.

Üldapteekide 2017. aasta kolme esimese kvartali käive oli 266 miljonit eurot, mis on 2016. aasta sama perioodiga võrreldes 2,7% kasvanud.

Täismahus loe meie 23. jaanuari paberlehest.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.