Uus praktika-aasta on hästi omaks võetud

Tartu Ülikooli meditsiiniteaduse kliinilise praktika koordinaator Triin Luha ja kaaskoordinaator Joel Lumpre ütlevad arstitudengite VI kursuse praktika-aastast kõneldes, et sellisel kujul jääb see kindlasti õppekavasse, ehkki paranemisruumi jääb ka.

Millistes haiglates või tervisekeskustes praktikal ollakse ja millised on olnud suurimad üllatused seni?

VI kursuse tudengeid võib leida praktikat tegemas kõigis Eesti regionaal- ja keskhaiglates ning peaaegu kõigis maakonnahaiglates. Väga tervitatav on, et sel õppeaastal oli küllalt suur huvi ka Ida-Virumaa haiglate vastu, mis siiani peamiselt keelebarjääri tõttu on tudengite poolt olnud vähem eelistatud. Üllatusi polegi eriti ette tulnud, ilmselt on oma roll selles nii haiglate kui üliõpilaste harjumisel uue praktika ülesehitusega (hetkel on tervet VI kursust hõlmavat kliinilist praktikat tegemas kolmas kursusetäis tulevasi arste).

Kas mõnda baasi oli ka konkurents suurem kui teise?

Jah, reeglina eelistatakse rohkem Tallinna ning Tartu haiglaid, kuid sel õppeaastal oli väga palju soovijaid ka näiteks Kuressaare, Lõuna-Eesti ja Viljandi haiglatesse.

Kui paljud baasid tudengitele töö eest tasu maksavad sel aastal?

Ülikooli koordinaatoritena oleme võtnud seisukoha, et haiglate eest palgateemat me kommenteerida ei saa, kuna nii palgamaksmine ise kui tasu võivad olla ajas muutuvad ning sellekohane info ei jõua ega peagi jõudma sageli ülikoolini.

Enamik Eesti haiglaid praktikat ei tasusta, sest tegu on veel õppetööga. Siiski tunnustab üha enam praktikabaase tudengite panust patsientidega tegelemisse ka tasu makstes.

Milline on praktika-aasta edasine kulg – mis ajal on vaja kokkuvõtted esitada ja joon n-ö alla tõmmatakse?

Joone alla tõmbamine käib tegelikult kaks korda aastas. Esimese poolaasta praktikapäevikud pidid üliõpilased dekanaati esitama jaanuari algul. Teise poolaasta praktikapäevikute esitamistähtaeg jääb mai lõppu.

Milline üliõpilaste üldine meelsus on – kas see, et VI aasta muutus mõne aja eest praktika-aastaks, on sobivalt käima läinud ja võiks nii ka jätkuda?

Praeguseks võib öelda, et nii üliõpilased kui meditsiiniteaduste valdkond on praktikaga praegusel kujul harjunud ning selle omaks võtnud. Praktika-aasta käimalükkamise aluseks oligi tegelikult üliõpilaste endi soov enne arstidiplomi kättesaamist veidi rohkem ise patsientide ravimisel kätt harjutada ning seda võimalust praktika-aasta ka pakub.

Seega usume, et praktika-aasta sellisel kujul jääb kindlasti õppekavasse, kuigi võimalust seda veelgi sisukamaks ning sujuvamaks muuta on alati.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.