Juhtkiri: apteegiturul loeb asukoht üha enam

Apteegimaastik võtab ajas aina põnevamaid vorme, kus iga samm on hoolikalt kaalutud ja omab tähendust.

Enim ei loe see, kel kõige rohkem apteeke, vaid see, kuhu uus apteek teha õnnestub.
Meditsiiniuudiste toimetus tunneb heameelt, et apteegiturul ei ulu tuul, vaid toimub vilgas tegevus. Päris uusi apteeke tuleb peale, tõsi küll, vähem kui mõne aasta eest, ent kolimised enam käivet tõotavatele pindadele pakuvad kõneainet.

Apteegid kerkivad seal, kus on elu ja kus soodsad tingimused. Hiljuti võis end valmis sättivat uut apteeki näha näiteks Mustamäe tervisekeskuses – ilus avar tervishoiuasutus ei saa kuidagi toime apteegita, sest apteegiteenus on osa enamikust arsti või õe juures käikudest.
Võib tunduda üllatav, et kaubanduskeskuses tegutseval apteegil läheb raha mõttes paremini kui mõnel, kes on raviasutuse küljes.
Ehkki just viimastest ostavad inimesed enim retseptiravimeid, annab käsimüügi pool suure osa käibest ja neid tooteid ostetakse jälle rohkem kaubanduskeskustest. Nii kujunebki, et kuigi tervisekeskuse või haigla juures on apteek n-ö must be, siis käibe mõttes liiguvad apteegid üha enam suurtesse ostukeskustesse. Ja neid valmib ka järjest juurde.

Häid lambaid mahub palju ühte lauta. Sel sügisel valmib Tallinnas Ülemiste piirkonnas ülisuur T1 kaubanduskeskus ja vähemalt ühele apteegiteenuse osutajale on seal pind kindel.
Saja meetri kaugusel tegutseb Ülemiste keskus kahe apteegiga ja Sikupilli ühe apteegiga.
Ilma ei ole ka väiksemad kohad. Näiteks mullu kevadel avatud erakapitalil põhinevas Kotka Tervisemajas võttis koha sisse ka apteek, sama kehtib Veerenni tervisekeskuse kohta.
Teades, kui palju on üle Eesti kerkimas tervisekeskusi tänu ELi abirahale, võib apteekide asukohahüppeid veel kaua jälgida.
Apteekide omanikud konkurentsi ei karda, sest kui teenuse järele klientidel vajadus on, ei sega seegi, kui samas majas erinevate sissekäikude juures on erinevate omanike apteegid. Ilmselt loeb sellisel juhul juba nüanss, kes kumma sissekäigu juures saab õiguse tegutseda.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.