Narva haigla uuendab EMOt

Narva haigla.
Narva haigla.

Sotsiaalminister Jevgeni Ossinovski kinnitas Narva haigla erakorralise meditsiini osakonna funktsionaalse arengukava II etapi.

Narva haigla on asunud oma funktsionaalset ruumiprogrammi kaasajastama. Paralleelselt toimub haigla EMO uuendamine ja haigla funktsionaalse arengukava II etapi uuendamine.

Projektide puhul on aluseks SA Narva Haigla funktsionaalse arengukava 2017-2030 (I etapp), mis kinnitati sotsiaalministri käskkirjaga 2017. aasta märtsis.

Mõlemad projektid on seotud Narva Haigla erakorralise meditsiini osakonna kaasajastamisega ja Narva Haigla ambulatoorse eriarstiabi korrastamisega, viimane seoses Narva Haigla võrgustumisega kliinikumiga ja esmatasandi tervisekeskuse loomisega Narva Haigla polikliinikusse.

Haigla praegune EMO on vananenud nii moraalselt kui ka füüsiliselt. Nii ei vasta kaasaja nõuetele EMO plaanilahendus ja patsientide liikumine ning liikumiste tsoneerimine. Samuti puudub kiirabiautode suletud sissesõidu boks.

Uus EMO planeeritakse 894 ruutmeetrine ja selle ehitamise kogukuluks hinnatakse umbes 1,29 miljonit eurot.

Narva EMO peaks aastal 2030 läbima umbes 23 000 haiget aastas ehk 63 haiget ööpäevas, kellest hospitaliseeritakse 18. Üksusesse plaanitakse 20-24 töötajat.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.