"Kliinik 2018" keskmes on patsientide ja meedikute heaolu

Pilt "Kliinik 2017" sündmuselt.
Pilt "Kliinik 2017" sündmuselt.

Ligi 800 meditsiinivaldkonna töötajat koguneb järgmisel nädalal Tartusse konverentsile "Kliinik 2018", kus kolme päeva jooksul astuvad lühiettekannetega üles tunnustatud arstid üle Eesti.

Konverentsil käsitletakse muuhulgas kliiniliste uuringute uusi suundi, meditsiinitöötajate toetamist, keskkonna mõju elanikkonna tervisele, spordivigastuste kaasaegset ravi ja laste nahahaiguste temaatikat, ent juttu tuleb ka Eesti arstide suitsetamisuuringust.

TÜ kliinilise meditsiini instituudi täienduskeskuse juhataja Marje Oona rääkis, et meditsiinitöötajate toetamist puudutavates ettekannetes arutletakse näiteks, kuidas ennetada meedikute vaimset väsimust ja läbipõlemist ning suurendada nende suhtlemiskompetentsust.

"Meditsiiniasutustes toimub lisaks ravile ka suhtlemine, mistõttu on seal tegutsevate inimeste töö- ja suhtluskultuur ning emotsionaalne heaolu kogu ühiskonna tervise seisukohalt oluline," sõnas Oona.

TÜ kliinilise meditsiini instituudi täienduskeskuse korraldataval aastakonverentsil on üles seatud ka ravimite ja meditsiinitehnika näitus.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.