Hambaarstid jätkavad võitlust hüvitise kättesaadavuse eest

Eesti Hambaarstide Liidu infopäeval 26. jaanuaril arutati eelkõige täiskasvanute hambaravihüvitisega seotud probleeme.

Ühtselt jõuti otsusele, et haigekassa poolt pakutavad täiskasvanute hambaravihüvitise tingimused ei rahulda suurt osa hambaarste ja üheskoos võideldakse edasi soovitud eesmärgi nimel – igal inimesel peab olema võimalus kasutada riiklikku hambaravitoetust endale meelepärase hambaarsti juures.

Praegusel hetkel on patsiendile endiselt väga segane, kuidas täiskasvanute hambaravihüvitist üldse kasutada saab. Suur osa patsientidest ei tea, et hüvitist saab kasutada ainult haigekassa lepinguga liitunud arstide juures ning segadust tekitab veel ka patsiendi omaosaluse teema.

Infopäeval arutati veel ka ravihaldusprogrammi ja haigekassa koodide sidumisega seonduvaid probleeme, proteesihüvitisega seotud teemasid ning meediakajastusi.

EHL ootab hüvitistega seonduvat tagasisidet kõikidelt hambaarstidelt, eriti nendelt, kellel on kogemus haigekassa hüvitisega. See aitaks hambaarstide liidul lahendada tekkinud probleeme ja seista kõigi oma liikmete huvide eest.

Järgmisel infopäeval, mis toimub 16. veebruaril kell 15-17 Tallinnas Nordic Hotel Forumis, lahendame koos Innovaatik spetsialistiga ravihaldustarkvara HAMMAS kasutamisega tekkinud probleeme.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.