Arstide päevade teemad paigas

Seekordse konverentsi Arstide päevad peateema on juhtimiskultuur meditsiinis.

Juhtimiskultuur meditsiinis
Pakume aruteluks ja kaasamõtlemiseks meditsiinivaldkonna juhtimise teema. Huvitava ja haarava sessiooni jaoks toome osalejateni tunnustatud spetsialistid ja teadlased kodusest Eestist ja välismaalt. Välismaised lektorid Carl Savage Karolinska instituudist ja dr Henno Ligi Helsingi
linnahaiglast on vähem või rohkem seotud ka Eestiga.
Inimeste, süsteemide ja muutuste juhtimise teemadel arutlevad tunnustatud tippjuht Peeter Tohver ja psühholoog Tiina Saar-Veelma
Sessioonil otsime vastuseid küsimustele – miks on vaja meditsiinis tervikuna õpetada juhtimist, kuidas juhtida iseennast, kas ja kuidas on võimalik juhtida arste, kuidas saavutada positiivne ja produktiivne töökeskkond, kas töötades saab olla õnnelik.
Korraldab Eesti Nooremarstide Ühendus.

Insuldi kaasaegne käsitlus
Sessioonil antakse ülevaade akuutse isheemilise insuldi käsitlusest ja sekundaarsest preventsioonist. Tutvustatakse hemorraagilise insuldi uusimaid ravivõimalusi. Vaadeldakse insuldi taastusravi olemust, sisu ja hetkeseisu ning võimalusi Eestis. Puudutatakse laste ja noorte täiskasvanute insuldi erinevaid aspekte.
Sessioon toimub neuroloogide, lasteneuroloogide, neurokirurgide ja taastusarstide koostöös.

Artroosi ortopeediline käsitlus
Artroos on kõige sagedamini esinev probleem üle keskealistel ning elanikkonna vananemisega
haigestumine järjest suureneb. Samas on suurte liigeste endoproteesimine tunnistatud kõige enam inimeste elukvaliteeti parandavaks tegevuseks. Artroos ei kahjusta ainult puusa- ja põlveliigeseid, vaid võib haarata ka väiksemaid liigeseid. Sessioonil käsitletakse artroosi diagnostikat ja ravi.
Erialaspetsialistid edastavad aktuaalseimat infot ning räägitakse ka õla-, käe- ning labajalaliigeste artroosiga seotud iseärasustest.
Korraldavad traumatoloogide-ortopeedide selts ja taastusarstide selts

Erakorraline meditsiin Eestis eile, täna ja homme
Sessioon räägib erakorralise meditsiini eriala senisest arengust ja tulevikusuundadest. Koos
perearstidega arutletakse teemal, missugune patsient peaks EMOsse pöörduma ja milline jääma
esmatasandi arstiabi menetleda. Laste erakorralisi terviseprobleeme ja nendega tegelevate arstide erakorralise meditsiini alast koolitust tutvustatakse koos lastearstidega. Erakorralisest meditsiinist rääkides ei saa üle ega ümber ülekoormatusest ning läbipõlemisest, eriala vajalikkuses aga ei kahelda.
Korraldavad erakorralise meditsiini arstide selts, perearstide selts ja lastearstide selts.

Elukestev õpe arstile - milleks?
Tauri Tallermaa räägib teemal “Kultuurne ja elukestev mälu”. Ümarlauas arutletakse, kas elukestvat õpet on arstile vaja; miks pädevust hinnata; kes teab, kas kolmandate riikide arstid on pädevad.
Korraldab Eesti Arstide Liit

Terves kehas terve vaim
Sessioonis keskendutakse küsimustele: millist toitu vajab inimorganism; mis on tervislikud eluviisid ja tervisesport ning kus on tervislikkuse piir?
Korraldab Eesti Arstide Liit

Abiarstindus - süsteemi head ja vead
Sessioonil tutvustame, kes on abiarst ja mis tööülesandeid ta võiks täita, millised on tema õigused ja kohustused. Samuti puudutame abiarstinduse süsteemi edasiminekuid alates selle loomisest aastal 2011 ning püüame leida lahendusi püsima jäänud kitsaskohtadele.
Korraldab Eesti Arstiteadusüliõpilaste Selts.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.