ITK taotleb luba plastika- ja rekonstruktiivkirurgiaks

Ida-Tallinna Keskhaigla juhatuse esimees Ralf Allikvee
Ida-Tallinna Keskhaigla juhatuse esimees Ralf Allikvee

Ida-Tallinna Keskhaigla, kes seni on plastika- ja rekonstruktiivkirurgiateenuseid osutanud koostöös Taastava Kirurgia Kliinikuga, sooviks neid nüüd ise teostama hakata.

Operatsioonid, mille teostamiseks Ida-Tallinna Keskhaiglaluba taotleb, on rinnanäärme eemaldamine, plastika ja/või rekonstruktsioon proteesiga ning rinna korrigeerimine rinnavähi ravi järel.

Ida-Tallinna Keskhaiglas diagnoositakse igal aastal rinnavähk enam kui 100 uuel patsiendil. Rinnavähiga patsientide diagnostika ja ravi toimub vastavalt onkoloogia eriala ravijuhenditele ja multimodaalse vähiravi põhimõtetele. Kõikide rinnavähiga patsientide ravi planeerimine toimub igal nädalal toimuvas rinnanäärme kasvajate multidistsiplinaarses konsiiliumis, kuhu haigla sisemise töökorra kohaselt kuuluvad onkoloogid (kiiritus- ja keemiaravi tähenduses), günekoloogid (rinnanäärme kasvajate kirurgiline ravi), patoloog, radioloog, nukleaarmeditsiini arst. Koostöölepingu alusel osaleb konsiiliumi töös SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla onkoloog (kiiritusravi arst), kelle kaudu on tagatud näidustusel patsientide kiiritusravile suunamine. Alates 2018. aastast töötab haiglas plastika- ja rekonstruktiivkirurgia eriala arst, kes osaleb ka konsiiliumi töös.

Ida-Tallinna Keskhaigla on eelnevatel aastatel nimetatud operatsioone teostanud koostöös Taastava Kirurgia Kliinikuga, kellel on tegevusluba plastika- ja rekonstruktiivkirurgiateenuste osutamiseks. Ida-Tallinna Keskhaigla juhatuse esimees Ralf Allikvee toob taotluses välja, et nende sooviks on  kindlustada oma patsientidele kvaliteetse tervishoiuteenuse pakkumine, võimaldada tervishoiuteenuste osutamist samas haiglas ning parimate ravitulemuste saavutamiseks tagada ravi järjepidevus. Patsientide suunamine pärast rinnavähi diagnoosimist teise tervishoiuteenuse osutaja juurde, et selgitada operatsiooni vajadus ning teostada operatsioon võib põhjustada täiendavaid uuringuid ja visiite ning on patsiendile kurnav, mis omakorda võib tekitada rahulolematust tervishoiusüsteemiga, kirjutab Allikvee. Ravi järjepidevuse seisukohalt on oluline, et patsiendile oleksid kõik tervishoiuteenused ning sellega seotud teenused (psühholoogiline toetus, sotsiaalnõustamine) samas kohas kättesaadavad, kuhu ta on algselt pöördunud.

Taotluses kinnitatakse, et Ida-Tallinna Keskhaigla ruumid, sisustus, aparatuur ja töötajad vastavad sotsiaalministri 19.08.2004 määruses nr 103 „Haigla liikide nõuded“ § 48 toodud nõuetele. Plastika- ja rekonstruktiivkirurgiateenust on planeeritud osutada ühel voodikohal Ida-Tallinna Keskhaigla naistekliinikus naistehaigustekeskuses.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.