Kliinik saab ka terapeudile teha ligipääsu digisaatekirjale

Terapeudid praegu TISi ei pääse, kuid see olukord muutub.
Terapeudid praegu TISi ei pääse, kuid see olukord muutub.

Meditsiiniuudiste küsimusele, kuidas pääsevad digisaatekirjale ja seega TISis olevatele andmetele ligi psühholoogid, terapeudid ja logopeedid, vahendas vastust sotsiaalministeeriumi meediasuhete nõunik Eva Lehtla.

Praegu nendel spetsialistidel tervise infosüsteemile ligipääsu ei ole. Teenuse osutamises osalejate ringi laiendamiseks ja vajadusel TIS-i juurdepääsu laiendamiseks tervishoiuteenuse osutamisel osalevate spetsialistide jaoks käis seaduseelnõu väljatöötamise kavatsus kooskõlastamisel möödunud suve lõpus.

Eelnõu väljatöötamisele eelnevad veel täiendavad arutelud ja analüüsid nii täidetavate dokumentide kui juurdepääsu ulatuse kohta. Lisaks korrastatakse vajadusel kehtivat regulatsiooni ka digiregistratuuri projekti raames.

Ühe asutuse siseselt saab tervishoiuteenuse osutaja (nt haigla) võimaldada spetsialistile ravimeeskonna liikmena juurdepääs tema tööks vajalikule infole, TIS juurdepääsuga ei ole see seotud.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.