Täna lehes: tervishoius oodatakse (r)evolutsiooni

Head lugemist!
Head lugemist!

Seekordse lehe luubilugu räägib sellest, kuidas piiriüleses tervishoius astutakse tänavu kaks sammu edasi. Esimesed riigid, nende seas Eesti, hakkavad testima piirülest digiretsepti. Teine rühm riike teeb algust digitaalsete terviseandmete vahetamisega.

Arvamus
Perearstiabi olgu eriarstiabist lahus! Tervisekeskuste ehitamine üle Eesti on väga tore ja õige asi, aga teises voorus esmatasandile mõeldud raha eest Viljandisse uue haiglahoone püstitamine ja sisustamine pole seda mitte, leiab Tartu Ülikooli tervishoiukorralduse professor Raul-Allan Kiivet

Haruldase haiguse paine. Tartu Ülikooli emeriitprofessor hematoloog Hele Everaus arutleb haruldaste haiguste päeva puhul, mil viisil neid haigusi varem märgata ja kuidas õige ravi leida.

Uudis
Andmekaitse
Andmekaitse karmistub ja andmekaitseinspektsiooni esindaja sõnul puudutab andmekaitsekohustus kõiki tervishoiuteenuse osutajaid - nii haiglaid, perearstikeskusi kui ka tervisekeskusi.

Digiretsept Eesti on tehniliselt suviseks digiretsepti piiriüleseks käivitamiseks valmis, kinnitab Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse  projekti "Piiriülene terviseandmete vahetus" projektijuht Katre Pruul.

Digisaatekiri 2018. aastast edastavad perearstid saatekirju eriarsti ambulatoorsele vastuvõtule TISi kaudu. Kuna kõigil spetsialistidel sinna ligipääsu pole, esineb kohmakaid segadusi, kus näiteks tuleb digisaatekiri välja printida, et see siis uuesti sisse skaneerida. Tunnustus Vabariigi president autasustas ka arste. Muljeid jagavad Tartu Ülikooli Kliinikumi arst Margot Peetsalu, Põhja-Eesti Regionaalhaigla kirurgiakliiniku juht, uroloog Leonhard Kukk ning kliinikumi naistearst ja õppejõud Ülle Kadastik.

Fookuses
Insult
Taastusravi alaku juba haiglas. Insuldijärgse taastusravi eesmärk on taastada võimalikult palju insuldi-eelseid funktsionaalseid oskusi, kinnitab füsioterapeut Siret Sõrmus-Karp.

Uroloogia Põiepõletik eelistab naist mehele. Uroloog Toomas Tamm toob kuseteede põletikest rääkides välja, et nende kujunemist soodustab eelkõige põdeja sugu.

Süda Kardioloog Margus Viigimaa annab ülevaate peagi tulevast Balti ateroskleroosi VII kongressist.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

26. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.