Apotheka peab olema valmis maksma PERH-ile 165 000 eurot

Põhja-Eesti regionaalhaiglal (PERH) õnnestus üürilepinguta apteegilt Apotheka kohtu kaudu välja nõuda esimene kahjuhüvitis 165 000 eurot.

Põhja-Eesti regionaalhaigla (PERH) apteegipinna üürivaidlus on kestnud ligi viis kuud ning seni pole määratud isegi istungiaega, ent selle aja jooksul on PERH esitanud kohtule mitmeid esialgse õiguskaitse taotlusi, kirjutab Eesti Päevaleht.

Esialgu palus PERH kohtult, et apteegipind vaidluse lahendamiseni nende valdusse tagasi antaks. Samuti taotles haigla kohtult kahel korral kahjuhüvitamise tagamist ja Apotheka ehk Terve Pere Apteek OÜ pangaarvete arestimist. Kohus neid taotlusi ei rahuldanud.
 
Kontolt arestitakse 165 000 eurot
 
Kui varasemad kahjuhüvitamise tagamisnõuded olid etteulatuvad ehk võimalike tulevaste kahjude kohta, siis nüüd taotles haigla üürivaidluse jooksul reaalselt tekitatud kahjude hüvitamise tagamist. PERH-i administratiivdirektori Aivi Karu sõnul otsustas Harju maakohus nende taotluse rahuldada ja arestida Terve Pere Apteek OÜ arvelduskontod haigla kasuks kokku 165 000 euro eest. Karu sõnutsi vastab see summa taotluse esitamise ajaks haiglale tekkinud kahjule.
 
Terve Pere Apteek OÜ-l on õigus esitada 15 päeva jooksul kohtumäärusele kaebus. Apteegi esindajad ei vastanud Eesti Päevalehe küsimusele, kas nad plaanivad kohtumääruse vaidlustada või nõustuvad nad kontode arestimisega.
 
Kui kohtumäärus peaks jõustuma, on tõenäoline, et haigla hakkab selliseid taotlusi esitama ka edaspidi kuni kohtuvaidluse lõpuni. „Regionaalhaigla plaanib jätkuvalt teha kõik võimaliku oma õiguste kaitseks,” tõdes Karu.
 
Haigla ja apteegi üürivaidlus sai alguse 2. oktoobril 2017, kui Apotheka üürileping PERH-is lõppes. Haigla korraldas eelmise aasta juulis üürniku leidmiseks avaliku konkursi, mille võitis Benu Apteek Eesti OÜ. Benu ei ole konkurendi tegevuse tõttu saanud siiani haiglas apteeki avada.
 
Kohtu otsus rahuldada haigla kahjutagamise nõue ei tähenda, et Terve Pere Apteek OÜ peaks määratud summa koheselt tasuma. Kui kohtumäärus jõustub, arestitakse küll firma kontod, ent haigla saab kahjuhüvitise kätte üksnes pärast kohtuvaidluse lõppu ja sedagi juhul, kui nad apteegiketti võidavad.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

26. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.