Vask: ebakohast tänu ma haiglas kohanud ei ole

Lõuna-Eesti Haigla juhatuse esimees Arvi Vask.
Lõuna-Eesti Haigla juhatuse esimees Arvi Vask.

Lõuna-Eesti Haigla juht Arvi Vask ütleb, et haiglas on töötajatega huvide konfliktist räägitud ja ka juhtkond on oma huvid deklareerinud.

Lõuna-Eesti Haigla juhatuse liige Arvi Vask ütleb, et nende haiglal oli eelmise aasta sügisel ühes TÜ Kliinikumiga ühine videokonverents korruptsiooni ennetamise teemal, kus esines kaitsepolitsei ametnik.

Mis puudutab arsti ja patsiendi suhteid, siis ei ole Vaski sõnul haiglas täheldatud, et keegi patsientidest kuidagi ebakohaselt kellelegi tänu avaldaks või raha pakuks. 

"Tasulisi teenuseid me muidugi pakume ja siis on tõesti võimalik kiiremini mõne arsti vastuvõtule saada või uuring ära teha, aga nende teenuste eest ei esitata kunagi arvet haigekassale," ütleb haigla juht.

Taustaks

Paar nädalat tagasi peeti Lääne-Tallinna Keskhaigla hooldusravikliiniku töötajad Mark Levin ja Mare Leppik keskkriminaalpolitsei poolt kinni, kuna neid kahtlustatakse korduvas altkäemaksu võtmises patsientide lähedastelt.

Haigla juhi Imbi Moksi sõnul on korruptsiooniriskide teadvustamine ja maandamine muutunud haiglas viimastel aastatel väga oluliseks. Töötajate seas on läbi viidud korruptsiooni- ja huvide konflikti teemalisi koolitusi, samuti on täiendatud haiglasiseseid juhendeid ja kordasid.

Pikemalt sel teemal järgmises paberlehes 20. märtsil.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.