Haigekassast istung täna otsust ei toonud

Haigekassa nõukogu koosolek mullu jaanuaris.
Haigekassa nõukogu koosolek mullu jaanuaris.

Haigekassa nõukogu tänane istung valikupartnerite lepingute osas lõplikku selgust ei toonud.

Haigekassa esindaja Katrin Romanenkov ütles, et täna toimunud haigekassa nõukogu istung ravilepingute valikukriteeriumite osas otsuseid veel ei toonud. "Otsustati vaid, et selle teemaga tegelemiseks on rohkem aega tarvis ja aruteludega jätkatakse ka aprillis toimuval istungil," sõnas ta.

Nõukogu otsustas aprillikuus toimuval nõukogu koosolekul veelkord põhjalikult vaagida teenusepakkujate hindamise aluseks olevaid kriteeriume. Sellest tulenevalt kuulutatakse lepingupartnerite valiku hange välja juunikuus. Seniste valikupartneritega pikendatakse lepinguid 3 kuu võrra.

Haigekassa sõlmib valikupartneritega uued lepingud kolmeks aastaks. Täna kehtivad lepingud sõlmiti 2014. aastal.  

"Haigekassa ülesandeks on ravikindlustuse ressursside ulatuses tagada kõigile Eesti ravikindlustatud inimestele vajaliku arstiabi kättesaadavus võrdsetel alustel," ütles haigekassa esindaja. "Meie põhipartneriteks on haiglavõrgu haiglad. Valiku eesmärk on tagada kindlustatutele raviteenuste kättesaadavus juhul kui haiglavõrgu arengukava haiglad ei kata kindlustatud isikute vajadust teenuste järele," lisas ta.

Haigekassa nõukogu koguneb valikupartnerite konkursi tingimusi arutama 20. aprillil.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.