Le Vallikivi: gripivaktsiin peaks olema riskigrupile kompenseeritud

H1N1 gripi vakstiinid 2009. aastal.
H1N1 gripi vakstiinid 2009. aastal.

Kui Euroopa Liidus sureb gripi tüsistustesse keskmiselt alla ühe inimese 100 000 inimese kohta, siis Eestis on see umbes kolm inimest sama elanike hulga kohta,

Eestis sureb gripi tüsistustesse rohkem inimesi kui Euroopa Liidus keskmiselt, kuid gripist ohustatud sihtrühmas ehk vanemaealiste seas on Eestis vaktsineerituid kordi vähem kui Euroopas keskmiselt, vahendas err.ee uudistesaadet "Aktuaalne kaamera".

"Kui vaadata nagu Euroopa Liidu keskmist, siis keskmine gripiga vaktsineeritus on umbes 60 protsenti. Eestis tegelikult vanemaealistest on vaktsineeritud vaid neli protsenti," nentis terviseameti peadirektor Merike Jürilo.

Tegelikult on Eesti neli protsenti isegi hea, sest varem on see olnud veel madalam. 

"Kolmevalentne vaktsiin on keskmiselt kaheksa, neljavalente keskmiselt 15 eurot ja tegelikult see võib olla koormus rahakotile igal aastal seda vaktsineerimist teha. Ja see on ka see põhjus, miks me oleme haigekassale ettepaneku teinud kaaluda riskirühmade vaktsineerimise kompenseerimist," lausus Jürilo.

Ka perearst Le Vallikivi leiab, et vaktsiin peaks olema riskigrupile kompenseeritud. "See teeks meie tuju väga heaks, kui nad oleks samamoodi riiklikus immuniseerimiskavas just riskigrupile."

Terviseameti andmeil oli veebruari lõpuks gripi tagajärjel surnud 34 inimest.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.