Enamik haiglaid piirab gripi hirmus külastamisi

PERHi infektsioonikontrolli talituse juhataja doktor Mait Altmets.
PERHi infektsioonikontrolli talituse juhataja doktor Mait Altmets.

Gripi ja ülemiste hingamisteede viiruste ulatuslik levik on pannud haiglaid külaliskeeldu rakendadama, hetkel ei piirata külastamisi vaid kolmes haiglas.

Üks väheseid suurhaiglaid, kus teist aastat külastuspiirangut ei ole, on Põhja-Eesti Regionaalhaigla.

Haigla infektsioonikontrolli talituse juhataja doktor Mait Altmets ütles, et neil külastuspiiranguid plaanis kehtestada ei ole ning nad ei ole seda ka üksikute osakondade tasandil teinud. "Püüame tõsta külastajate üldist teadlikkust ning palume haigena oma lähedasi mitte külastada. Lisaks on kõigil võimalus kasutada kaitsemaske ning käte puhastamiseks mõeldud antiseptikume," sõnas Altmets.

Pärnu haigla andis 13. märtsil teada, et seoses märgatava haigestumisega grippi ja ülemiste hingamisteede viirustesse ei saa haiglas alates 13. märtsist haiglaravil olevaid patsiente sisehaiguste kliiniku nakkushaiguste üksuses külastada.

Kuressaare haigla ravijuht Marje Nelis ütles, et neil on külastuspiirang terves haiglas juba 12. veebruarist. "Algselt soovitasime patsiente mitte külastada, aga nädal hiljem teatasime kodulehe vahendusel, et patsientide külastamist ei toimu," lisas ravijuht. Külastamist ei toimu, kuni ülemiste hingamisteede viirustesse haigestumise periood on möödas.

"Haiglasse satuvad erakorralised patsiendid viirushaigustega, kes nakatavad juba haiglas olijaid. Samuti levitavad nakkust külastajad, kes ei ole ise terved, aga külastama kipuvad tulema," selgitas Nelis.

Lääne-Tallinna Keskhaigla esindaja Liisa Suba ütles, et nende haiglas on külastuspiirang hetkel ainult Õismäe teel asuvas hooldusravikliinikus ja see kehtestati 19. veebruaril.

"Praegu seisuga ei ole mujal kui hooldusravikliinikus plaanis külastuspiirangut rakendada, aga infektsioonikontrolli osakond jälgib pidevalt olukorda," lisas Suba. "Kindlasti paneme inimestele südamele, et haiglas viibivaid lähedasi võib külastada üksnes siis, kui ollakse terve. Haigusnähtude esinemise korral palume külastamisest loobuda."

Järvamaa haiglas hetkel külastuskeeldu samuti ei ole. Haigla ravijuhi Tiiu Aule sõnul oli piirang siiski gripihooaja alguses olemas. Piiranguid ei ole veel ka Hiiumaa Haiglas.

Millistes haiglates hetkel veel külastuspiirangud on?

TÜ Kliinikum palus alates 6. märtsist haiglaravil viibivaid patsiente mitte külastada. 

Ida-Viru Keskhaiglas rakendati 13. märtsist külastuspiirangut kõikides üksustes, st ka hooldekeskuses. Haigla on külaliste piiramisel lähtunud enda infektsioonikontrolli teenistuse ettepanekust, nemad omakorda arvestavad piirkonna üldist fooni, aga hetkel eelkõige gripi ja ka teiste ülemiste hingamisteede haiguste levikut haiglas.

Viljandi haigla kehtestas külastuspiirangu 3. veebruarist. Haigla esindaja sõnul arvestab haigla sellise piirangu kehtestamisel nii terviseameti infot kui oma haigla kliinikute-keskuste juhtide hinnangut. 

Lõuna-Eesti Haiglas kehtib patsientide külastuskeeld. Esmalt kehtestati keeld 29. jaanuarist ja tühistati 28. veebruaril. Seoses grippi haigestunute arvu olulise kasvuga kehtestati 5. märtsist taas külastuskeeld.

Läänemaa haiglas pole patsientide külastamine küll keelatud, kuid statsionaarsetes osakondades olevaid haigeid palutakse vähem külastada, kuna viirushaigused levivad. Sellised teavitused on nähtavad osakondade sissepääsudel.

Põlva haiglas on patsientide külastuspiirangut rakendatud sel aastal juba kahel korral. Algul esimese suurema gripilaine paiku veebruari algusest, siis märtsi algul lubati külastajaid ühel nädalavahetusel. Nüüd on haiglas jälle külastuspiirang. "Meie EMOsse ja haiglasse saabusid uued gripijuhud, järelikult on piirkonnas grippi taas palju," lisas haigla ülemarst Margit Rikka.

 

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.