Uus lepinguperiood koputab uksele

Sel aastal sõlmitakse haigekassa ja valikupartnerite vahel uued lepingud kolmeks aastaks, millest erakliinikute juhid loodavad senisest õiglasemaid tingimusi.

Milliste parameetrite järgi haigekassa sel korral endale partnerid valib, ei ole veel päris selge. Uusi valikukriteeriume tutvustatati märtsi alguses haigekassa nõukogule ja nõukogu otsustas 20. aprillil toimuval nõukogu koosolekul veelkord põhjalikult vaagida teenusepakkujate hindamise aluseks olevaid kriteeriume.

Just seoses valikukriteeriumite tõttu pöördusid kuu-poolteist enne uut konkurssi haiglavõrgu arengukava (HVA) haigla juhid haigekassa nõukogu esimene Jevgeni Ossinovski poole. Nad soovisid hoida ära selle, mis juba eelmisel korral valdava osa lepingule kandideerijate seas hämmeldust ja pahameelt tekitas.

Nimelt said eelmisel konkursil ka tegevusajaloota ettevõtted kandideerida haigekassa lepingule. Kirja allkirjastanud haiglate liidu juht Urmas Sule märgib, et konkurentsi vaatevinklist ei ole õiglane, et finantsriske kandev opereeriv ettevõte konkureerib alles paberil eksisteeriva ja lubadusi andva ettevõttega. Ebaõiglusele ettevõtlusajaloota ettevõtete konkureerimisel viitavad oma hiljutises kirjas haigekassale ka erakliinikute Ortopeedia Arstid ja Taastava Kirurgia Kliinik juhid.

Nelja aasta eest sõlmitud lepingutega tuli näiteks välja, et haigekassa partnerivaliku sõela läbisid teiste hulgas Carrara ja Albinea. Neist viimane loodi 2013 novembris. Ehkki partnerite hange kuulutati välja 2014 jaanuari algul, sai firma terviseameti tegevusloa kuu lõpus. Carrara on äriregistrisse kantud 2010 novembris, luba eriarstiabi osutamiseks on 2012 juulist. Need on näited nn uustulnukatest, konkursil osales neid veelgi.

Loe edasi 6. märtsil ilmunud paberlehest.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.