Laasik: kollektiivlepe kohustab ka erahaiglaid

Elva haigla ravijuht ja nõukogu esimees ortopeed Peeter Laasik
Elva haigla ravijuht ja nõukogu esimees ortopeed Peeter Laasik

Elva Haigla juhi Peeter Laasiku sõnul on ka erahaiglad tulenevalt kollektiivleppest kohustatud palku tõstma.

Sellest sõltumatu palgatõus peab tähendama aga efektiivsuse suurenemist.

Elva Haigla juht Peeter Laasik ütleb, et nende haigla on alati täitnud kollektiivlepingut miinimumpalga osas, kui hinnakirjas on personalikulude komponent tõusnud. Ta lisab, et kui enamik sektorist ehk siis tervishoiutöötajaid on kollektiivleppega seotud, kohustab selleks ka erakliinikuid isegi seadus. 

"Samas on alati olnud raske tervishoiu töötajate palkade erinevuste säilitamine ja haigla tugiteenuste osutajate palkade tõstmine," nendib Laasik. Ta lisab, et palkade erinevus tähendab seda, et tänapäeval on loomulik motiveerida inimesi paremini ja efektiivsemalt töötama, tõstma oma pädevust jne.

"Motivaatoreid on erinevaid, kuid kindlasti on üks põhilisi palk. Samuti on see oluline heade spetsialistide saamiseks haiglasse," ütleb Laasik.

Tema sõnul on eriala spetsialisti palgatõus reeglina seotud pädevuse tõusuga ja pädevuse tõusust tulenevalt peab spetsialisti töö muutuma haigla jaoks mingis vaates efektiivsemaks.

Laasik lisab, et samuti tekib tervishoiu töötajate palgatõusuga koos alati ka tugispetsialistidel (registraator, raamatupidaja, jne.) ootus palkade tõusuks. Nendeks palgatõusudeks aga enamasti raha napib.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.