Danilov: kõik haruapteekide omanikud on sundseisus

Eesti Apteekide Ühenduse juhatuse uus liige 2018 märtsist Timo Danilov.
Eesti Apteekide Ühenduse juhatuse uus liige 2018 märtsist Timo Danilov.

Eesti Apteekide Ühenduse juhatuse liige Timo Danilov kommenteeris plaani haruapteegid suurematest asulatest kaotada.

Eesti Apteekide Ühenduse (EAÜ) eesmärk on olnud juhtida tähelepanu, et 2015. aastal jõustunud proviisori omandinõue tekitas olukorra, kus mitte-proviisoritest omanikud ei saanud enam haruapteeke üldapteekideks ümber struktureerida, sest mitte-proviisoritest omanikud ei vastanud üldapteegi tegevusloa omajale esitatud nõuetele. Kahe järjestikku toimunud seadusemuudatuse koosmõjus lühenes mitte-proviisoritest omanikele ülemineku reaalne aeg üheksale kuule ja 11 päevale. 

Seadusemuudatus, mis kutsus esile piirangud haruapteekide asumisele, kutsus esile ka keelu vertikaalselt integreeritud turuosalistel omada apteeki. Sellest tulenevalt ei jäänud vertikaalselt integreeritud turuosalistele üldse üleminekuaega. EAÜ üks suurliikmetest on varasemalt soovinud haruapteeki üldapteegiks ümber struktureerida, kuid selle käigus saimegi kinnituse, et kehtiva õiguse kohaselt ei ole võimalik seda teha.

Haruapteeke, mida hetkel ümber struktureerida ei ole võimalik, oleks enamikel juhtudel lihtne restruktureerida ning need ei vajaks täiendavaid investeeringuid, sest nõuded, mis on esitatud üldapteekidele, on nendes tänaseks juba täidetud. Neid haruapteeke, mida on apteegisektoris olnud võimalik restruktureerida üldapteegiks, on meie teada jõudumööda ka ümber struktureeritud. Nii mitte-proviisorist omanikud kui ka vertikaalselt integreeritud mitte-proviisorist omanikud on tegelikult sundseisus.

Sulgemine sellisel kujul kutsub esile väga mitmeid probleeme, alustades sellest, et nii mõneski kohas võib apteegiteenuse kättesaadavus halveneda, ning lõpetades sellega, et turuosalised peavad investeeringud maha kandma ning ees ootavad võimalikud vaidlused rendileandjatega rendilepingute erakorraliste ülesütlemiste tõttu.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.