Danilov: Haruapteekide keeld töötab oma eesmärgile otse vastu

Eesti Apteekide Ühenduse juhatuse liige Timo Danilov
Eesti Apteekide Ühenduse juhatuse liige Timo Danilov

Suuremates linnades tegutsevatele haruapteekidele tuleb anda piisav üleminekuaeg, et viia oma tegevus kooskõlla uue seadusega. Kui riik üleminekuaega ei võimalda, peab riik arvestama kahjunõuetega, sõnab Eesti Apteekide Ühenduse (EAÜ) juhatuse liige Timo Danilov.

„Apteegireformi omandinõuded tekitasid olukorra, kus mitte-proviisoritest omanikud ei saa haruapteeke üldapteekideks ümber struktureerida, sest neile ei väljastata enam üldapteegi tegevusluba,“ selgitas Timo Danilov. „Probleemseid haruapteeke oleks praktikas üldjuhul lihtne päästa, sest üldapteekide nõuded on neil tänaseks juba täidetud. Kahjuks omandipiirangu tõttu ainult nõuetele vastavusest ei piisa.“

Sundseisus ei ole Danilovi sõnul üksnes apteegiketid vaid ka klassikalised proviisorapteegid, kus kõik omanikud on proviisorid, kuid ühelgi neist pole enamusosalust.

„Haruapteekide keelu eesmärk oli tõsta linnas kõigi apteekide nõuded kõrgemale ehk üldapteekidetasemele ning seeläbi parandada apteegiteenuse kvaliteeti,“ rääkis Danilov. „Kahjuks töötab keeld praktikas oma eesmärgile otse vastu. Kõrgema teenusestandardi saavutamise asemel tuleb apteegid hoopis sulgeda. Vähem apteeke halvendab aga kindlasti ravimite kättesaadavust.“

Danilovi sõnul on EAÜ ettepanek ühtlustada haruapteekide keelu üleminekuaeg apteegireformi üldiste tähtaegadega. „Lisaks tuleb anda kõikidele haruapteekidele, sõltumata nende omanikust, üleminekuperioodi kestel uuesti võimalus end üldapteegiks ümber struktureerida,“ rõhutas ta.

„Probleemi lahendamata jätmine tähendab kardetavasti rahalisi kahjunõudeid riigi vastu. EAÜ hinnangul võib nõuete kogusumma ulatuda 53,6 miljoni euroni,“ tõdes Danilov. 

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.