Müürsepp: oleme valmis sünnitusteenusega jätkama

Andres Müürsepp, Järvamaa haigla juhatuse esimees
Andres Müürsepp, Järvamaa haigla juhatuse esimees

Järvamaa haigla juht Andres Müürsepp ütleb, et üldhaiglas sünnitusteenuse lõpetamise vajadust on arutatud nii osakonnas, juhatuses kui ka põgusalt nõukogus.

"Meie oleme valmis jätkama – eks haigekassa, terviseamet ja sotsiaalministeerium otsustavad. Haigla juhatus täidab käsku," ütleb ta.

Müürsepp ise hindab, et vähemalt praegu võiks Paides sünnitusteenuse osutamisega jätkata. "Mis edasi saab, näitab tulevik," lisab ta viidates näiteks haiglate võrgustumisele, mis tervishoiumaastikku oluliselt mõjutab.

Kas Paide haigla erineb millegi poolest Põlva või Valga omast, ei oska Müürsepp öelda. "Eesti kaarti vaadates poleks Paide paha koht tervishoiu arendamiseks!" leiab haigla juht.

Järvamaa haiglas oli 2017. aastal 289 sünnitust ja sündis 296 last.

Naistearstide seltsi hinnangu kohaselt on soovitav optimeerida haiglavõrku nii, et sünnitusosakondadele oleks aastas tagatud 500 sünnitust. Alates 1. juulist suletakse Valga haigla sünnitusosakond, Põlva haigla sünnitusosakond läheb kinni oktoobrist. 

Kahe haigla sünnitajad suunatakse edaspidi Võrru Lõuna-Eesti Haiglasse ja Tartu Ülikooli Kliinikumi. Eelmisel aastal toimus Valgas 138 ja Põlvas 245 sünnitust.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.