Komisjon: linna ettevõtete nõukogude tasud on liiga suured

Erikomisjoni hinnangul on Tallinna linna äriühingutes ja SA-des nõukogude liikmete tasud põhjendamatult suured.
Erikomisjoni hinnangul on Tallinna linna äriühingutes ja SA-des nõukogude...

Riigikogu erikomisjoni hinnangul on Tallinna äriühingute ja sihtasutuste nõukogude liikmete tasud põhjendamatult suured ning samade isikute kuulumine erinevatesse nõukogudesse ei ole mõõdutundeline.

Riigikogu korruptsioonivastane erikomisjon käsitles 19. aprilli istungil Tallinna linna äriühingute ja sihtasutuste nõukogude koosseisudega seotud küsimusi.

"Erikomisjon jõudis seisukohale, et nõukogude liikmete vastutuse sisu ja põhimõtted ning see, mille alusel neid määratakse ei ole selged. Erikomisjoni liikmete arvates on praegune praktika probleemne ega vasta hea haldustava põhimõttele," märkis erikomisjoni esimees Andres Herkel.

"Komisjon soovitas Tallinna linnal võtta eeskujuks riigi äriühingute nõukogude korrastamiseks astutud sammud, sealhulgas nõukogu liikmete kandidaatide selgitamine avaliku konkursiga ning nimetamiskomiteele sarnase institutsiooni loomine," ütles Herkel.

Herkeli sõnul juhib erikomisjon tähelepanu samuti sellele, et nõukogude liikmete tasud on põhjendamatult suured ning samade isikute kuulumine erinevatesse nõukogudesse ei ole mõõdutundeline.

"Samuti tekib huvide konflikt, kui nõukogu liige ja sageli ka nõukogu juht on linnavalitsuse liige, kelle ees on nõukogul aruandekohustus. Näiteks kinnitab linnavalitsus majandusaasta aruande ja selle kohta koostatud nõukogu kirjaliku seisukoha, milles tuleb ka näidata, kuidas on aktsiaseltsi tegevust korraldatud ja juhitud," märkis komisjoni esimees.

Loe samal teemal: Palgad linna raviasutuste nõukogudes küündivad 1000 euroni.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

26. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.