Pea kõik inimesed külastasid mullu perearsti

Perearsti juurde leidis eelmisel aastal tee pea iga Eesti elanik.
Perearsti juurde leidis eelmisel aastal tee pea iga Eesti elanik.

Haigekassa statistikast selgub, et eelmisel aastal külastas perearsti üle miljoni inimese ja kokku tehti 4,7 miljonit visiiti.

Perearstid tegid eelmisel aastal kokku üle 4,7 miljoni vastuvõtu. Perearsti meeskonnas töötava pereõe juures käidi vastuvõtul 1,5 miljonit korda. Kokku külastas perearsti 2017. aastal üle miljoni inimese. Perearsti nõuandeliinile tehti 250 000 kõnet. Kokku tasus haigekassa eelmisel aastal perearstiabi eest 114 miljoni eurot.

Perearstid saavad oma teraapiafondi kaudu suunata inimesi ka teiste spetsialistide juurde lisaks eriarstile. Näiteks eelemisel aastal said üle 11 000 inimese abi kliiniliselt psühholoogilt, logopeedilt või füsioterapeudilt.

Eelmisel aastal alustasime tervisekeskuste lepingute sõlmimist, mis tähendab, et tulevikus aitab perearsti juurde pöördumisel inimest terve arsti meeskond—perearstid, pereõed, vaimse tervise õde, ämmaemand, füsioterapeut. Eelmisel aastal sõlmisime selliste keskuste töö alustamiseks kolm lepingut—kaks Tallinnas ja üks Tartus.

Haigekassa sõlmib perearsti, grupipraksise või tervisekeskusega lepingu, mille alusel tasutakse vastuvõttude ning ravi eest. Perearsti teenuste, uuringute ja analüüside maksumused on kirjas tervishoiuteenuste loetelus, mida uuendatakse igal aastal.

Haigekassa 2017. aasta aruandega saab tutvuda siin.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.