28 aprill 2018 05:00
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Millal peab lapse peavalu tõsiselt uurima?

Foto: Scanpix/PantherMedia

Käesoleva aasta jaanuaris avaldas Rahvusvaheline Peavalu Klassifikatsiooni Komitee ajakirjas Cephalgia uue, kolmanda peavaluhäirete klassifikatsiooni (lühendatult ICHD-3). Värske publikatsioon puudutab ka lapsi, kuna eristatud umbes 200 erinevast diagnoosist üle 100 on kirjeldatud ka lastel.

Kui esimene, 30 aastat tagasi koostatud klassifikatsioon põhines peamiselt ekspertide arvamustel, siis nüüdne versioon vaid teaduslikel uuringutel. Arvestades klassifikatsiooni mahukust ning põhjalikkust, ei ole see mõeldud pähe õppimiseks. Esmatasandil on oluline diagnoosi püstitamine esimese või teise astme täpsusega. Näiteks, et tegemist on ühega primaarsetest peavaludest ehk migreeniga ning just auraga migreeniga. Nii esmase haigusgrupi määramiseks kui diagnoosi täpsustamiseks on käepärane klassifikatsiooni digitaalne versioon.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Vaatamiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Enimloetud
    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee