Pressiteade

Uued ohutusandmed beetainterferoonide kasutamisel sclerosis multiplex`iga rasedatel

AAN 2018 konverentsil esitleti uusi ohtusandmeid beetainterferoonide kasutamise kohta sclerosis multiplex`iga rasedate ravis.

Bayer, Biogen, Merck KGaA ja Novartis esitlevad 21.–27. aprillil USAs Los Angeleses toimuval Ameerika Neuroloogiaakadeemia (AAN) aastakonverentsil seni suurimat prospektiivset uuringut IFNß-ravi saanud rasedate naiste kohta. IFNß-ravi enne rasestumist ja/või raseduse ajal ei mõjutanud negatiivselt raseduse tulemust, sõltumata rasedustrimestrist, mille jooksul ravimit tarvitati.

Sclerosis multiplex`i diagnoos tabab paljusid naisi just selles vanuses, kus soovitakse hakata perekonda looma. Uuringuandmed, mille kohaselt beetainterferooni kasutamine enne rasestumist ja/või raseduse ajal ei mõjutanud rasedust ega last negatiivselt, on väga olulised,“ ütles Fernando Duarte Caron, Bayeri neuroloogiavaldkonna meditsiinijuht.

„Uued tulemused annavad olulist lisainformatsiooni beetainterferoonide kasutamise kohta raseduse korral. See on meile väga tähtis, kuna beetainterferoon on paljude sclerosis multiplex`i patsientide puhul asendamatu ravim, mis ennetab sclerosis multiplex`i ägenemist ning mõjutab pikaaegselt haiguse kulgu.“

Enam kui 25-aastane kliiniline kogemus on näidanud, et ravimil Betaferon® on hea ohutusprofiil ning patsiendid taluvad ravimit hästi. Seni on aga andmed sclerosis multiplex`i põdevate rasedate ravimise kohta beetainterferoonidega olnud piiratud.

Uuringust

Rasedusregister on Euroopa prospektiivne vaatlusuuring, mida viisid läbi ettevõtted Bayer, Biogen, Merck KGaA ja Novartis vahemikus aprill 2009 kuni juuni 2017. Kuni 2015. aastani said uuringus osaleda ainult sellised naised, kellel oli sclerosis multiplex juba varem diagnoositud ning kes tarvitasid enne rasestumist või raseduse mistahes etapis üht heaks kiidetud beetainterferoonidest. Alates 2015. aastast said uuringuga liituda ka IFNß-ravi saavad naised, kelle sclerosis multiplex`i diagnoos või rasedus polnud arsti poolt kinnitatud. Registrisse kaasati ka andmed erinevatest sclerosis multiplex`i raviga seotud patsiendiprogrammidest.

Kogu uuringuperioodi vältel liitus uuringuga 2447 rasedat naist. 948 raseduse kulg on teada. Raseduse kulgu puudutavate andmete hulka kuulusid emakaväline rasedus, indutseeritud abort, spontaanne abort, lootesurm, surnult sündimine ning kaasasündinud väärarengud.

Enam kui 80% (n=777/948) raseduste puhul oli tulemuseks elusana sünd ilma kaasasündinud väärarenguteta. 18%-l juhtudest oli tegemist, kas emakavälise rasedusega, indutseeritud abordiga, spontaanse abordiga, loote surmaga, surnult sündmisega või oli lapsel kaasasündinud väärareng.

Spontaansete abortide ning kaasasündinud väärarengute protsent oli sama, mis üldpopulatsioonis.

Euroopa INFß-ravi saavate rasedate registri kumulatiivsed andmed kinnitasid beetainterferoonide soodsat ohutusprofiili sclerosis multiplex´iga rasedate ravis.

Ravimist Betaferon® / Betaseron®

Betaferon® / Betaseron®, mida USAs ja Kanadas turustatakse kaubamärgi Betaseron all, on esimene sclerosis multiplex`i raviks loodud haigust modifitseeriv ravim ning see on kogu maailmas laialt kasutuses. USAs, Euroopas ja Jaapanis on Betaferon heaks kiidetud kõikide sclerosis multiplex`i ägenemistega vormide raviks.

Raseduse osa praegu heakskiidetud tooteomaduste kokkuvõttes:

Rasedus

Betaferon’i kasutamisest raseduse ajal on andmeid piiratult. Olemasolevad andmed viitavad võimalikule spontaanse abordi tõusnud riskile. Ravi alustamine on vastunäidustatud raseduse ajal.

Fertiilses eas naised

Fertiilses eas naised peavad kasutama sobivaid kontratseptiivseid vahendeid. Kui Betaferon’i kasutav naine rasestub või planeerib rasestuda, tuleb teda informeerida võimalikest ohtudest ja kaaluda ravi katkestamist. Patsientidel, kellel on enne ravi alustamist tihti esinenud haiguse ägenemist, tuleb raseduse korral kaaluda Betaferon-ravi katkestamisele järgnevat tõsise ägenemise riski võimaliku suurenenud spontaanse abordi riski suhtes.

Sclerosis multiplex´ist

Sclerosis multiplex ehk multiskleroos on krooniline progressiivne kesknärvisüsteemi haigus, mille puhul invaliidsuse tõenäosus suureneb seda enam, mida kauem haigust põetakse. Sclerosis multiplex`i sümptomid on inimestel erinevad ning võivad olla etteennustamatud. Sümptomite hulka võivad kuuluda: kurnatus või väsimus, hägustunud nägemine ühest või mõlemast silmast, kahekordselt nägemine, pearinglus, segane kõne, näopiirkonna, käte, jalgade ja kehatüve tuimus või kihelemine, nõrkustunne ühes või mitmes jäsemes, spastilisus (lihasjäikus) ning põiekontrolli kadumine.

Bayerist

Bayer on rahvusvaheline bioteaduste ettevõte, mille peamised tegevusalad on tervishoid ja põllumajandus. Bayeri tooted ja teenused on loodud inimesi aitama ning nende elukvaliteeti parandama. Samas soovib kontsern luua väärtust uuenduste, kasvu ning kõrge tulupotentsiaali abil.

Bayer on pühendunud säästva arengu põhimõtetele ning tegutseb ühiskonnas sotsiaalselt ja eetiliselt vastutustundliku ettevõttena. Majandusaastal 2017 pakkus kontsern tööd umbes 99 800 inimesele ja teenis 35 miljardit eurot müügitulu. Kapitalikulud olid kokku 2,4 miljardit eurot, teadus- ja arenduskulutused 4,5 miljardit eurot. Rohkem infot aadressil www.bayer.com.

Jälgige meid Facebookis: http://www.facebook.com/pharma.bayer
Jälgige meid Twitteris: https://twitter.com/BayerPharma

Kontakt:
MI.baltic@bayer.com

Lisainfot leiate aadressil www.pharma.bayer.com.

Tulevikku suunatud väited

Pressiteade võib sisaldada tulevikku suunatud väiteid, mis põhinevad Bayeri juhtkonna praegustel eeldustel ja prognoosidel. Mitmed teadaolevad ja teadmata riskid, määramatud tegurid ning muud asjaolud võivad kaasa tuua olulisi erinevusi ettevõtte tegelike tulevikutulemuste, finantsolukorra, arengu või jõudluse ning siintoodud hinnangute vahel.

Kõnealused asjaolud hõlmavad Bayeri avalikes aruannetes kirjeldatut, mille teave on saadaval aadressil www.bayer.com. Ettevõte ei vastuta tulevikku suunatud väidete uuendamise või nende kohandamise eest tulevikusündmustele või -arengutele.

Lisa kommentaar

  • Bayer OÜ

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.