Homme lehes: Tunduvalt parem kui pool rehkendust

Head lugemist!
Head lugemist!

Tänavu möödub 10 aastat Tallinna Hartast ja 8 aastat WHO raportist, mis meie suunas näppu viibutas.

Meditsiiniuudiste luubiloos annab sotsiaalministeeriumi nõunik Kaija Kasekamp aru, mis Eesti tervishoius selle aja jooksul on parenenud. Lähemalt loe homme, 3. mail ilmuvast paberlehest.

Arvamused 

* Lahkuv minister on tunnustuse ära teeninud tugevate otsustega kahes valdkonnas: alkoholipoliitika ja tervishoiule lisaraha leidmine, tõdeb arstide liidu peasekretär Katrin Rehemaa. Samas on arstide liidul ka talle etteheiteid.

* Ravimireklaam on liiga piirav? Vandeadvokaat Katri Paas-Mohando ja ravimiameti meditsiininõunik Alar Irs debateerivad ravimireklaami seaduse karmuse üle Eesti õigusruumis.

Uudised

* Meditsiin muutub aasta-aastalt kallimaks. TÜ Kliinikumis kahekordistus mullu üle 100 000 euro maksvate ravijuhtude hulk ning esines esmakordselt üle 300 000 euro maksnud ravijuhtum.

* Tervishoiuvaldkonna osapooled annavad hinnangu lahkuva ministri Jevgeni Ossinovski tegemistele.

Fookuses 

Süda: 

Kardiovaskulaarhaiguste riski hindamiseks ja ravi planeerimiseks tehtavate uuringute ja analüüside sagedus perearstikeskustes on langenud. Eriti märgatav on see EKG puhul, selgub auditist.

Diabeet: 

Tugev hommikusöök võib aidata tõhustada glükoosi kontrolli.

Kopsud: 

TÜ Kliinikumi lastearst Piia Jõgi leiab aprillis kaitstud doktoritöö väitekirjas, et läkaköhaga puutuvad inimesed kokku ligi 500 korda enam kui see kajastub riiklikus statistikas.

Vaktsineerimine

SA Ida-Viru Keskhaigla üldarst Aleksandra Rautio koostas sotsiaalmeedia jaoks ülevaate HPV-vaktsiinist. Neid vastuseid võib vaja minna paljudel arstidel.

Naise tervis

Haigekassa esmatasandi talituse peaspetsialist Made Bambus rõhutab sõeluuringutest kõneldes, et ravikindlustuse pakutud võimalus tuleks kindlasti oma tervise huvides ära kasutada.

Toitumine

Toitumisel on oluline roll kogu eluea jooksul, kuid iseäranis määrav on see lapseeas. Piisav ja tasakaalus toitainete saamine nii tervena kui ka haiguse ajal on peamine mõjutegur lapse füüsilises ja kognitiivses arengus ning igapäevases funktsioneerimises, kirjutab lastehaigla kliiniline toitumisterapeut Maarja Lember.

Konverents

Põhja-Eesti Regionaalhaigla neurokirurg Kahro Tall soovitab finantsjuhtidel pärast eelarve kokku saamist pimedal sügisel päikese alla sõita, vältida negatiivse info lugemist ja otsida teadlikult positiivsust.

Aju

Hiljutine uuring, mille tulemused avaldati ajakirjas Frontiers in Human Neuroscience, näitas, et vaid üks tund videomängude mängimist võib mõjutada ajutegevust.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.