Kas Eestis on eratervisekindlustus vajalik?

Kas Eestis on eratervisekindlustus vajalik?
Kas Eestis on eratervisekindlustus vajalik?

Eratervisekindlustuse kohta Eesti tervishoius jagavad mõtteid haigekassa juht Rain Laane ja regionaalhaigla juht Agris Peedu.

Eesti Haigekassa juhatuse esimees Rain Laane ütleb, et lahenduste otsimine ja arutelud selle üle, kuidas tagada kõigile Eesti inimestele kaasaegse arstiabi kättesaadavus täna ja tulevikus on väga teretulnud.

"Samas on kättesaadavuse väljakutseks eelkõige arstide vähesus," lisab Laane. "Kui olemasolevad arstid peaksid pakkuma teenuseid ainult erakindlustusega, siis see halvendab väiksema sissetulekuga inimeste võimalusi," ütleb haigekassa juht.

Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhatuse esimees Agris Peedu leiab, et Eestis on solidaarsel ravikindlustusel haigekassa kaudu oma väärtus ning see peaks jätkuma. "Ka eratervisekindlustustel on Eestis turgu, kuid see turg on väike ning seda vaid teatud elanikkonna grupile," ütleb suurhaigla juht.

"Ennekõike saab eratervisekindlustus olla täiendavaks kindlustuseks ja näiteks selleks, et katta hambaravi või muid raviteenuseid, mida haigekassa ei finantseeri või finantseerib vaid osaliselt," lisab Peedu.

Tööandjate keskliidu seisukohti sel teemal loe SIIT.

Taust

* Viimased kolm aastat sotsiaalministeeriumi asekantslerina töötanud Ain Aaviksoo  asus 2. aprillist juhtima Viveo Tervisekindlustust, mille eesmärk on luua uue põlvkonna tervisekindlustus eeskätt Eesti tööealistele inimestele. Pikemalt.

* Lõpuks on tekkinud kindlustuspakkuja, kes esmakordselt Eestis hakkab eraldi hambaravi kindlustust pakkuma. "Hambaravikindlustuse turg on tühi ja seetõttu otsustasimegi pakkuda inimestele uut võimalust," sõnas Northern1 kindlustusmaaklerettevõtte üks omanikest Signe Soonberg. Kindlustus on mõeldud kõigile 19–80aastastele. Pikemalt.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.