Rehemaa: Kindlustusleping on toimiv

Eesti Arstide Liidu peasekretär Katrin Rehemaa
Eesti Arstide Liidu peasekretär Katrin Rehemaa

Eesti Arstide Liidu peasekretär Katrin Rehemaa ütleb, et liidu poolt pakutav automaatne vastutuskindlustus on igati korrektne.

Järgneb Katrin Rehemaa kommentaar:

Eesti Arstide Liidul (EAL) on vastutuskindlustuse leping IF Kindlustusega. Kindlustus hüvitab EALi liikmetelt välja nõutud varalise ja mittevaralise kahju ning õigusabikulud. Kindlustusseltsile tasutakse Eesti Arstide Liidu liikmemaksust, mis on praegu tulenevalt arsti miinimumtunnitasust 10,53 eurot kuus. Kindlustuslepingu detailid on konfidentsiaalsed, neid me ei saa avaldada.

Arstide kindlustus ei hüvita tervishoiuasutuselt välja mõistetud kahju, sellele osutas ka doktor Jaan Sütt raadiointervjuus, mille kontekstist väljavõetud lauset Margus Ulst tsiteerib. Haiglad saaksid enda vastutust ise kindlustada, kahjuks enamik seda ei tee, kuna ei tasuvat ära. Samuti ei ole meie poolt kindlustatud arstid, kes ei kuulu arstide liitu.

Taustu teadmata, igaüks kindlustab ikka oma maja, mitte naabrimehe oma. Kas kindlustusest on kasu ainult siis, kui maja igal aastal korra põleb, või maksab ka rahulik uni midagi – eks seegi ole igaühe enda hinnata. Päris ilmselt ei ole arstide liitu mittekuuluval isikul adekvaatset ülevaadet liidu rahaasjadest. Margus Ulsti hiljuti esitatud avalduse arstide liitu astumiseks lükkas nii Tartu arstide liit kui ka EALi eestseisus tagasi. Arstide liidu kohta esitatud valesüüdistused jäägu tema südametunnistusele.

Täiesti õigesti kirjeldavad meie tegevust “vastutuskindlustuse rindel” EALi presidendi Jaan Süti sõnad: “Koos patsientidele kahju hüvitamise ja tüsistuste registri loomisega on vaja muuta ka õigusruumi ning panna juriidiline vastutus sinna, kus see eelkõige peab olema – tervishoiuteenuse osutajale.”

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.