Kardetakse uut Ebola puhangut

Ebola
Tervishoiutöötajad eelmise Ebola puhangu ajal 2014. aastal.

Aafrikas Kogo Demokraatlikus Vabariigis on aasta algusest teatatud 25 Ebola kahtlusega isikust, kellest 17 on surnud.

Kongo Demokraatlikus Vabariigis Bikoro linnas saabus neljapäeval haiglasse neli uut võimalikku Ebolasse nakatunut, teatas haigla direktor Reutersile.

Bikoro on lähim suurem linn Ikoko Impenge külale, kust tulid esimesed teated Ebola kohta, vahendas ERR.

Kokku on aasta algusest teatatud 25 Ebola kahtlusest. 17 nakatunut neist on surnud.

Bikoro haigla direktor Serge Ngaleto ütles, et nelja uue juhtumi puhul kaks on tervishoiutöötajad, kes puutusid kokku inimestega, kellel kahtlustatakse Ebola viirust.

Nigeeria suurendas lennujaamas kontrolli pärast Ebola-kahtlusi Kongo DV-s. Nigeeria immigratsiooni amet (NIS) teatas, et lennujaamades kasutatakse osa saabujate jälgimiseks termomeetreid.

"Me kasutame kõiki olemasolevaid seadmeid viiruse tuvastamiseks. See tähendab termomeetrite täiendavat kasutamist," ütles NIS-i pressiesindaja Sunday James.

"Me peame kasutama täiendavaid meetmeid, et tagada see, et inimesi jälgitakse kõigis riiki sisenemise punktides," lisas ta.

Ebola levis Nigeeriasse 2014. aastal, kui Libeeria-Ameerika diplomaat Patrick Sawyer lendas Libeeriast riiki ning kukkus Lagose lnnujaamas kokku.

Nigeeria terviseminister Isaac Adewale ütles, et valitsus andis tema ministeeriumile korralduse tugevdada erakorralist kontrolli kõigis maismaa ja lennujaamade piiripunktides, pöörates erilist rõhku Kongo DV-d külastavatele inimestele.

"Nigeeria haiguste kontrolli keskus (NCDC) kaalub ka mõne meeskonna saatmist Kongo DV-sse, et tugevdada puhanguga toime tulemist," ütles Adewale ajakirjanikele.

Ebola puhang loeti Lääne-Aafrikas lõppenuks kaks aastat tagasi ning siis sai nakkuse tagajärjel surma 11 300 inimest, kokku haigestus 28 600 inimest, enamik neist Guineas, Sierra Leones ja Libeerias.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

26. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.